При обработени 85% от изборните бюлетини от избирателните комисии резултатите сочат 30,66% за ГЕРБ, 18,98% за „Коалиция за България“, 17% за ДПС, 10,67% за „България без цензура". Реформаторският блок събира 6,36%. Гласувалите за АБВ са 4,04%. Под тях остава НФСБ с 3,09% и Атака с 3%, съобщава Нова телевизия.
В областите Кюстендил, Ловеч, Разград, Шумен и Търговище са обработени 100% от бюлетините.
При вота на българите в чужбина ГЕРБ води с 38,4%. На второ място се нарежда ДПС с 16,6%, а след тях са Реформаторския блок с 14,3%. Следва партията на Бареков с 8,5%. 5,4% събира БСП.
Избирателната активност е била 35,52%, което отговаря на 2 320 710 души. Най-висока тя е била в Кърджали, а най- ниска в Русе.
"На базата на досегашните данни имаме 7 мандата за ГЕРБ, 4 за БСП, 3 за ДПС, 2 за ББЦ и 1 за РБ", каза говорителят на ЦИК Цветозар Томов пред БНР.
Още политически новини четете в Dnes.bg


Доказано - някои нови коли не изкарват и 100 000 км
Прогноза: Цените на имотите във Варна няма да паднат
16 пияни или дрогирани водачи спипа КАТ за ден
Как реагираха партиите след оставката на президента?
В отлична форма: Путин се потопи в ледени води за Богоявление
Младежи разработват зелени решения за градските горещини
Мерц се стреми да озапти Макрон в реакцията на заплахата от мита на Тръмп
МВФ: AI и търговията са рискове за солидните перспективи за глобален растеж
Раждаемостта в Китай достигна най-ниското си ниво от 1949 г. насам
Румен Радев подава оставка като президент на България
Най-мощният Land Cruiser 300 идва в Европа, но няма да е за всички
Половината коли в България са дизелови
Eто го новото Volvo EX60
Eдин скрит, но съществен недостатък на BMW E60
Porsche 918 Spyder удари рекордна цена на търг
Защо следващите изтребители Dassault Rafale може да бъдат построени в Индия?
Как забавените доставки от САЩ засягат японските сили за самоотбрана
Как правилно да четем етикетите на храните?
Зоуи Салдана го направи: Вече е най-касовата актриса в света ВИДЕО
преди 11 години Абсолютно съм съгласен и аз... това е жалкия сценарий който се повтаря всеки път и хората продължават да спят, продължава да не им пука в какви условия живеят и все другите да са им виновни и когато дойде време за гласуване се оправдават с фразата "Ами то няма за кого да гласувам." все едно очакват незнам кой да падне от небето за да си кажат ето този е... а най-големия проблем от това е, че има достатъчно *** и икономически подчинени хора които да бъдат принудени да гласуват именно за БСП и ДПС и всички ние да останем ****ани в собствената си държава. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години БСП да не дръпнат на финалната права? Все пак в политиката 2+2=5 и не се знае как компютара ще изкара окончателния резултат :] отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години Едва ли ще има следващо тяхно завръщане... поне в близките 10 години.т отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години Е и!? След дъжд качулка! Те и на парламентарните избори с изключение на резултата на новия клоун резултатите бяха подобни, но *** узурпираха властта. Сега ще си напраскат едни договори дето което и да е правителство след тях има да плаща като поп и народа пак ще е бос и гол! Нищо няма да се промени. Докато следващото правителство се гърчи, *** ще си харчат паричките, ще си пият уиски из разните му там офшорни зони и ще ни гледат сеира. ...... до следващото им завръщане!!! :))) отговор Сигнализирай за неуместен коментар