Следващият доклад за България по механизма за сътрудничество и проверка най-вероятно ще бъде негативен. Страната ни трябва да го възприеме като дъното, от което да започне да се оттласква. Това заяви правосъдният министър Христо Иванов в предаването „Брюксел 1“ по ТВ и радио Bulgaria On Air.
По думите му фактът, че Румъния най-вероятно ще получи втори пореден позитивен доклад, трябва да ни подейства мобилизиращо.
„Изглежда нашите съседи се справят доста по-добре. Те са на път да получат втори позитивен доклад, което е предпоставка за започване на интегриране в Шенгенската зона“, казва Иванов.
„Колкото по-бързо се стегнем и решим да си оправим къщата, толкова по-бързо ще излезем от механизма“, добавя той.
Министър Иванов признава, че софтуерът за т. нар. случайно разпределение на съдебните дела не е защитен от външна намеса.
„Софтуерът, който се използва за разпределение на делата, не е осигурен срещу нерегламентирана намеса“, заявява той по повод разпределението на делото за несъстоятелността на Корпоративна търговска банка (КТБ).
„Ние отдавна алармираме за това. Надявам се най-сетне да видим една адекватна реакция от ВСС по линия на това, че те трябва да погледнат фактите в очите и максимално бързо да съставят план за разрешаване на ситуацията“, добавя Христо Иванов.
Цялото интервю с министър Иванов вижте в 18 ч в предаването на телевизия Bulgaria On Air „Брюксел 1“ с водещ Милена Милотинова.


Демерджиев: Има достатъчно доказателства за повдигане на редица обвинения по случая „Баба Алино“
Утре е обявен код за опасно горещо време в цяла България
Утре и на 4 юли предстои придвижване на военна техника по републиканските пътища
От 1 август допълнителни лаборатории ще изследват пробите на шофьорите за наркотици
18-годишен шофьор загина в катастрофа
Изкуственият интелект може да оскъпи живота ти, без да разбереш защо
Европа има 6 млрд. причини за нов налог върху купувачите в интернет
Без дипломация, моля, ние сме американци
Европейските оръжейни компании са пред нов фронт от проблеми
AI супербалонът е готов да се спука, предупреждават хедж фондове в Китай
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Mercedes поиска от служителите си повече работа за... без пари
Toyota Classic - най-рядката кола на марката с дизайн от 30-те
Арестуваха войника, заплашил Путин с преврат
И Бонев разкритикува бюджета: Вероятн оставени много капани, които в момента щракват
Най-накрая: Демерджиев обяви, че ще има нови лаборатории за изследване на кръвни проби
Нинова за Радев: Обеща да не вдига данъците, а ги вдигна - хората ще обеднеят
Месечна прогноза: Очаква ни парещ юли, температурите стигат 40°С
преди 11 години Миии, предните са виновни. Нищо не може да се направи. Освен да се краде като за последно. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години Тая песен я изкарвахте на бис няколко пъти вече - и дъното се оказваше все пред-последното. Хайде стига, да идва доклада и да хвърчат оставки - поемете отговорност. отговор Сигнализирай за неуместен коментар