За месец и половина през летище София преминаха 1 млн. пътници, а на днешния ден пристигна 6-милионният. През първите 10 месеца пътникопотокът се е увеличил с 36%, съобщиха от летището.
„За първи път в историята на българско летище в рамките на една календарна година бяха отбелязани два рекорда. Месец и половина, след като посрещнахме 5-милионния пътник, днес пристигна 6-милионният“, отбеляза изпълнителният директор Владимир Рапонджиев.
6-милионният пътник е 26-годишната Виолина Тренчева, която кацна с полет от Дортмунд на Wizz Air, а на летището получи подаръци.
Линията до Дортмунд е открита през 2008 г. и оттогава превозените пътници са 753 106.
Габор Васархели, мениджър корпоративни комуникации в Wizz Air, съобщи, че предстои компанията да лети от март догодина по 4 нови маршрута.
Зимното разписание на летището включва полети с 36 авиокомпании до над 60 дестинации в Европа и Близкия Изток.
Две сезонни линии ще бъдат открити до края на годината – easyJet ще лети два пъти седмично до Единбург, а Nordwind ще изпълнява полети до Москва (Шереметиево).


Оперираха Здравко от "Ритон"
Изтеглиха жребия за световното по футбол през 2026 г. Вижте всички групи
Спасители във Варна извадиха немска овчарка от 25-метров кладенец
Проблемите с водата в Аврен продължават
През 2024 г. България e сред най-засегнатите държави в ЕС от горски пожари
Дейвид Бут: Хората не вярват особено на алгоритмите
Дейвид Бут: Трендът е към услуги срещу такса, вместо комисионна
Дейвид Бут: Някои щати изискват да се инвестира извън Китай
Cambricon ускорява работа по AI в Китай и разчита на подкрепа
Защо противоборството между Китай и Япония расте
Как влияят на мощността диаметърът на цилиндрите и ходът на буталата
Бизнесмен организира погребение за късметлийската си кола
Уникална Toyota Mega Cruiser от 1996 година отива на търг
Tesla намали цената на Model 3 в Европа
Рембранд, Вермеер или Ван Гог – изберете сами
Урсула и Мерц на крака при белгийския премиер за руските активи
МААЕ: Защитният саркофаг на АЕЦ Чернобил е повреден от дрон
Празнуваме Никулден, над 200 000 българи черпят днес
Прекроеният Бюджет 2026 е факт, какво предвижда и какво премахнаха?
Времето днес: Значителни валежи, на места в планините - сняг
преди 8 години Браво, догодина ще минем и този рекорд покрай европредседателството. Що народ ще има да идва и да пътува насам-натам. Като нищо може и 2 млн. пътника за 2018г. да имаме. отговор Сигнализирай за неуместен коментар