Кандидатите по схемите и мерките на директните плащания, ще получават вече онлайн уведомителните си писма за извършените оторизации и преведени средства от ДФ „Земеделие“ – Разплащателна агенция, съобщиха от пресцентъра на фонда. От там обясниха, че писмата се публикуват в Системата за електронни услуги (СЕУ), която е позиционирана на официалната интернет страница на ДФЗ.
Земеделските стопани, регистрирани в системата, имат достъп до публикуваните писма от личният си профил. До там се стига от основното меню „Администрация“ – секция ”Справки” - поле „Кореспонденция“.
При изтеглянето на уведомителното писмо, то се счита за връчено, като от следващия ден, започва да тече 14-дневен срок, поясниха от ДФЗ.
Ако бенефициентите не са съгласни с текста , те могат да обжалват писмата по реда на Административнопроцесуалния кодекс.
Земеделските стопани, които все още нямат активиран достъп (регистрация) в Системата за електронни услуги на ДФЗ, могат да получат уведомителните си писма в областната дирекция на фонда по адрес на регистрация (за юридическите лица и едноличните търговци) или постоянен адрес (за физически лица).
Целта на дигитализацията на системите си ДФЗ е да въведе бърза и сигурна комуникация с бенефициентите.
От фонда информират, че спират да изпращат на хартиен носител уведомителните писма, свързани със схемите и мерките на директните плащания.
Разплащателната агенция разширява обхвата и надгражда с нови функционалности Системата за електронни услуги, като част от цялостната концепция за електронизация на системите.
Надграждане процесите на дигитализация се прави с цел на по-добра отчетност и контрол при администриране на финансовите средства от националния бюджет и от европейските земеделски фондове за една страна, а от друга – за улеснение на бенефициентите.
В разработената индивидуална за всеки кандидат среда се дава възможност за визуализация на електронни документи, уведомления и географски данни. В публичната част на системата са налични регистри и справки, нормативни документи, калкулатори, както и специализирана географска карта.


Доказано - някои нови коли не изкарват и 100 000 км
Прогноза: Цените на имотите във Варна няма да паднат
16 пияни или дрогирани водачи спипа КАТ за ден
Как реагираха партиите след оставката на президента?
В отлична форма: Путин се потопи в ледени води за Богоявление
Младежи разработват зелени решения за градските горещини
Мерц се стреми да озапти Макрон в реакцията на заплахата от мита на Тръмп
МВФ: AI и търговията са рискове за солидните перспективи за глобален растеж
Раждаемостта в Китай достигна най-ниското си ниво от 1949 г. насам
Румен Радев подава оставка като президент на България
Най-мощният Land Cruiser 300 идва в Европа, но няма да е за всички
Половината коли в България са дизелови
Eто го новото Volvo EX60
Eдин скрит, но съществен недостатък на BMW E60
Porsche 918 Spyder удари рекордна цена на търг
Как забавените доставки от САЩ засягат японските сили за самоотбрана
Как правилно да четем етикетите на храните?
Зоуи Салдана го направи: Вече е най-касовата актриса в света ВИДЕО
Какво ви очаква в любовта тази седмица?