Община Панагюрище преговаря с руски инвеститори за изграждането на завод за електрически автобуси, съобщава БНР.
Продукцията ще е предназначена както за европейския, така и за вътрешния пазар.
Предприятието ще работи на двусменен режим и ще разкрие нови 140 работни места, каза кметът на Панагюрище Никола Белишки.
Автобусите са съвместна разработка на руски и на финландски инженери. Тяхната експертиза е насочена в две области: каросерията е от алуминий, електрическите батерии са бързозарядни и са с дълъг живот на експлоатация, обясни Белишки.
По думите му компанията работи изцяло по европейските стандарти. Нейни автобуси са вече в експлоатация в Москва, Хелзинки, Берлин, Ротердам, Копенхаген.
По думите му, ако инвестицията се реализира, това ще даде силен икономически тласък на общината.


Варненката Ива Стоянова спечели Европейския фестивал на шпага в Италия
Самолет се разби във Франция, 11 души загинаха
Хванаха за ден 39-ма шофьори с алкохол или наркотици
Мъж скочи от тераса и почина на място
Демерджиев: Има достатъчно доказателства за повдигане на редица обвинения по случая „Баба Алино“
Япония с право се страхува от "черните кораби" на AI
Южна Италия повежда икономическия ръст, част 2
Южна Италия повежда икономическия ръст, част 1
Манчестър на Анди Бърнам е градоустройствен урок за Лондон
Изкуственият интелект може да оскъпи живота ти, без да разбереш защо
Кражбите на емблеми отново са на мода
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Mercedes поиска от служителите си повече работа за... без пари
Цяла България светна в жълто за опасно време
"Прогресивна България" настоява за одит на пенсионните разходи
Ралица Асенова с "факти и неудобни истини" за казуса "Петрохан"
Синдикатите не харесват бюджета, КНСБ готви протест
Двата икономически стълба, които поддържат Русия на Путин, може да се сринат
преди 6 години Всъщност да не става дума за тролейбусите от 70-те години на миналия век :) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 6 години Можеш да се хванеш да боядисваш автобусите в Панагюрище. Не е престижна работа, но е достойна. Не си струва цял живот да си руска държанка. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 6 години мххх ... http://***.drivelectro.com/projects отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 6 години Има квалифицирани от там, но работят в София.Напуснали са къщите си на 3 ката,защото не е като едно време, да има работа за всички.Сега има работа основно в няколко зверилника,да се тъпчат хората като шпроти в балтийска консерва,да се нервят и да благославят бащицата от Банкя. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 6 години Високо мнение имаш за себе си... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 6 години Смях. В България няма кой да ги боядиса тези автобуси. Най-квалифицираните работници имат акъл най-много колкото да включат щепсела в контакта. отговор Сигнализирай за неуместен коментар