За 115 км пътни участъци около София, включително Софийския околовръстен път и Северната скоростна тангента, няма да се дължи винетна такса. Винетка няма да е необходима и за 40 км около Варна, в това число пътят до пътния възел за летището на автомагистрала „Хемус“.
Това предвиждат приетите днес от Министерския съвет промени в Списъка на републиканските пътища, за които се събира винетна такса за ползване на пътната инфраструктура.
В участъците около София попадат още отсечките София - Владая, София - Долни Богров - Горни Богров - Елешница, София - с. Пролеша, пътят от Софийския околовръстен път до Нови Искър. Винетка няма да е необходима за пътя София - Волуяк, Кокаляне - Долни Пасарел, Софийски околовръстен път - Панчарево, за двата третокласни пътя София - Банкя, както и за отсечката от Софийския околовръстен път в района на кв. Суходол до автомагистрала „Струма“ при пътния възел за Мало Бучино.
По време на правителственото заседание миналата седмица премиерът Бойко Борисов реагира остро заради поставянето на знаци за винетни стикери в Банкя, Панчарево, Нови Искър и за Северната скоростна тангента на околовръстното шосе на София.
В началото на правителственото заседание Борисов изрази недоволството си към председателя на УС на Агенция „Пътна инфраструктура“ Георги Терзийски и му разпореди лично да отиде в населените места и да обяви, че винетки няма да има.
В отсечките около Варна, за които няма да е необходима винетка, попадат участък от АМ „Хемус“ до пътен възел „Летище“, участък от пътя Варна - Русе до отбивката за пречиствателната станция Варна, два участъка от пътя Бургас - Варна - Дуранкулак след отбивката за пречиствателна станция „Златни пясъци“, к.к. Златни пясъци, к.к. Св. Св. Константин и Елена и Варна и между кв. „Аспарухово“ и разклона за местността „Кантара“, участък от третокласния път Оброчище - Кичево от Варна до разклона за CO „Добрева чешма“, участък от третокласния път Девня - Варна от Варна до с. Казашко и участък от третокласния път Провадия - Дългопол от Варна до с. Константиново.


Рубио: България беше сред полезните за САЩ съюзници в НАТО по време на войната с Иран
Срещата с Тръмп даде на Си Дзинпин нещо, за което отдавна копнееше
Министър Ивкова: Онкологичният скрининг, като метод за вторична профилактика, е сред приоритетите ми
Ще поскъпнат ли самолетните билети в Европа заради кризата в Иран?
ЕС активно ще следи разпространението на хантавируса
Квантови сензори в Космоса ще са следващата революция в прогнозата за времето
В. Панев: Инфлацията може да се овладее с намаляване на паричното предлагане
Корейският фондов пазар е в плен на спекулативна мания
Лагард: Намираме се в повратен момент за реформирането на ЕС
Завръщането на Тръмп води до отлив на $3 млрд. китайски инвестиции във ВЕИ
Renault иска 10 години без нови правила за достъпните коли
Honda показа два нови хибридни модела
Мотоциклет с V8 двигател от Ferrari беше продаден за 500 000 долара
Китай изгражда най-големия зимен полигон за електромобили
Обслужване на AMG One с пробег 185 км излезе колкото нов SUV
Нов украински прехващач може да подсили отбраната на Европа
DARA и "Бангаранга" са на финал на Евровизия
Денисиньо е новият шампион на Hell’s Kitchen, грабна 50 000 евро
Еврото, цените и властта: Накъде върви държавната намеса?
Сериалът "Тед Ласо" променил живота на Хада Уодингам