Маринела Арабаджиева да бъде освободена незабавно, разпореди състав на специализирания съд с председател Христина Михайлова. Днес бе взето решение тя вече да бъде под домашен арест в жилище на улица "Любата", съобщава „24 часа“.
Съдът спря делото срещу съпруга й Ветко Арабаджиев, а доказателствата срещу останалите 7 подсъдими за участие в организирана група за измами и пране на пари върна на прокуратурата за отстраняване на процесуални нарушения.
Причината делото срещу Ветко Арабаджиев да бъде спряно е висящо дело в съда в Испания по нова заповед за арест на Арабаджиев, издадена на 24 април т.г. По неофициална информация по това дело вече имало произнасяне на първоинстанционния съд в Мадрид, но се очаква по него да се произнесе още една инстанция.
Съдът отказа да измени паричните гаранции на Арабаджиев-син и други подсъдими по делото.
Мярката за неотклонение на Ветко Арабаджиев "задържане под стража" също е изменена в домашен арест, но засега той няма да бъде освободен незабавно като съпругата си Маринела. Причината е, че решението подлежи на протест и обжалване пред Апелативния специализиран съд. Дали Ветко Арабаджиев ще се прибере в дома си в Бояна, ще стане ясно окончателно по-късно.
Ветко Арабаджиев е обвинен в пране на пари и в данъчни престъпления. Той беше екстрадиран от Испания в България през май миналата година.
Екстрадирането беше извършено 9 месеца, след като хотелиерът беше задочно обвинен за данъчни престъпления и пране на пари. На 31 август 2018 г. полицията нахлу в два от хотелите на фамилия Арабаджиеви. След това стана ясно, че Ветко и Маринела Арабаждиеви са разследвани като организирана престъпна група, част от която е Вълчо Арабаджиев - младши, както и още няколко души.


ЕС активно ще следи разпространението на хантавируса
Кой избива делфините в Черно море?
Българите са сред най-малкото пътуващи с влак в ЕС
Опасно време през уикенда, възможни са валежи до 50 литра на квадратен метър
Как ще протекат матурите: МОН с указания и информация за зрелостниците
Лагард: Намираме се в повратен момент за реформирането на ЕС
Завръщането на Тръмп води до отлив на $3 млрд. китайски инвестиции във ВЕИ
Заплахата на Си затвърди Тайван като главен риск в отношенията между САЩ и Китай
Си обеща, че Китай ще отвори икономиката си още повече към света
Задържането на кораб край ОАЕ усложни усилията на САЩ за мир с Иран
Renault иска 10 години без нови правила за достъпните коли
Honda показа два нови хибридни модела
Мотоциклет с V8 двигател от Ferrari беше продаден за 500 000 долара
Китай изгражда най-големия зимен полигон за електромобили
Обслужване на AMG One с пробег 185 км излезе колкото нов SUV
А1 и MAX Sport излъчват Диамантената лига в Шанхай с Божидар Саръбоюков
Кралица Камила блесна на стилно градинско парти в Бъкингамския дворец
Рашков: Няма хипотеза, според която политик да е заплашван 20 години
Той живее с Алиса в Страната на чудесата: 36 психолози искат импийчмънт на Тръмп
Йотова: За справянето с насилието е нужда и обществена нетърпимост
преди 5 години Некой да е изненадан?! отговор Сигнализирай за неуместен коментар