Движението по булевардите "Дондуков" и "Цар Освободител" е блокирано от протестиращи, събиращи се в „триъгълника на властта“ за поредната вечер на антиправителствен протест в София.
Група протестиращи по-рано се опита да блокира движението по бул. „Цар Освободител“, като демонстрантите пресичаха непрекъснато пешеходната пътека пред сградата на Българската народна банка, но полицията успя да осуети провокацията.
Участник в протеста нарече „пореден автогол на правителството“ премахването на блокадите в страната, предава БНР.
„През последния месец станахме свидетели как всяка тяхна следваща стъпка е грешка“.
В същото време десетки протестиращи се събраха и тази вечер на площада пред сградата на Община Пловдив. Те тръгнаха на шествие към сградата на Областната дирекция на МВР, за да изразят недоволството си от действията на органите на реда.
Нов елемент са лозунги срещу разпръскването на палатковия лагер от снощи, ситуиран на кръстовището до Баня Старинна, и категоричната забрана на полицията срещу опитите за блокиране на пътни артерии и нови палаткови лагери.
Протестиращите скандират лозунги за оставката и на новия министър на вътрешните работи Христо Терзийски.
Протест
След премахването на палатковия лагер рано сутринта от едно от централните пловдивски кръстовища бяха съставени актове на 38 от участниците в блокадата. Нямаше упражнено насилие при специализираната операция.
Пореден протест и във Варна, след като и там беше премахнат палатков лагер сутринта. Хората са възмутени от преместването на лагера. Полицейското присъствие е засилено.
И тази вечер десетки недоволни от управлението на страната се събраха в центъра на Ямбол. Премахването на блокадите и палатковите лагери няма да спрат недоволството, заявиха протестиращи. Протестиращите и тази вечер ще преминат по централните улици на града и за кратко ще блокират важни пътни артерии.
Около 30 души протестираха в Бургас с искане за оставка на правителството и главния прокурор Иван Гешев. Хората посочиха, че не е трябвало да бъдат премахнати палатковите блокади в страната.


Хороскоп за 29 юни 2026
Дете пострада в катастрофа
Три коли се блъснаха на Аспаруховия мост във Варна
Бленджини: Не е възможно да играеш два мача за 18 часа
Откриха труп на жена в Елените
Инвестициите в здравеопазване увеличават икономическата мощ на страните
Квантовите компютри вече са тук. Но какво всъщност представляват?
Войната с Иран върна търговията през пустините на Близкия изток
Неапол изпреварва Милано като икономически двигател на Италия
Япония с право се страхува от "черните кораби" на AI
Ето едно уникално Ferrari, за което вероятно не сте чували
Кражбите на емблеми отново са на мода
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
След земетресението във Венецуела: 33 души са спасени живи, хиляди все още са в неизвестност
Гълъб Донев: Спряна е обществена поръчка за 490 млн. евро за мантинели
Николов: В район „Приморски” установихме нещо доста по-притеснително
Корман Исмаилов: ДПС е приключило
Челен удар край Луковит:14-годишно дете пострада тежко
преди 5 години Ще свалим и другите мутри няма проблем ! Докато не влязат политици в затвора ефективно и докато политиците не започнат да се страхуват от народа, ще е така... но ако само стоим и чакаме по-хубаво няма да стане. 30 години го гледаме вече филма баста отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години За съжаление цялата ви революция се свежда в замяната на едни мутри с други . отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години Басня на Езоп:Лежала лисицата до потока, набита с кърлежи (малките като са гладни повече смучат). Казали и:- О търкай се от тоя камък, да си махнеш кърлежите.Тя казала:- За какво ми е, аз умирам. Ако махна тия, ще дойдат други по-гладни...Толкоз за т.н. демокрация. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години Късно е либе за китка ... имахте 11 години да еволюирата. През това време само пълнихте чекмеджета, корупция, полицейщина. По свобода на медиите изостанахме от повечето африкански държави за този период ... Сега е време точно за РЕВОЛЮЦИЯ. Тотална или ние или мутрата отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години Чисто исторически , революциите в тая страна не са довели до нищо добро . Май е време да наблегнем на еволюцията или ни чака пак още от .......същото отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години Докато си бърборим, пак запънали кръстовищата. Добре, че се движа само с велисопеда. Между другото, не съм доволен от домоуправителя в нашия вход, утре ще запреча един диван напреки на входа, да не могат съседите да влизат и излизат. Протестирвам. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години няма да можеш, освен ако бирата не е от Мишо.... или май беше на Мишо бирата? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години В блиц има клипче какво става във варна- там с 200лв няма да се разминеш отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години В много голяма грешка са тези, които си мислят, че блокирането на придвижването се харесва на хората.Всъщност мнозинството приветства премахването на лежанките на тълпата маргинали по булевардите.Колкото повече булеварди се блокират, толкова повече хората ще се дистанцират от протестиращите. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години "Около 30 души протестираха в Бургас"..."десетки недоволни от управлението на страната се събраха в центъра на Ямбол"... "Десетки протестиращи се събраха и тази вечер на площада пред сградата на Община Пловдив"... ако не бях виждал снимки, нямаше да повярвам, че нещата са толкова драматични. С 200 лева може да почерпиш всички протестиращи в страната с бира. отговор Сигнализирай за неуместен коментар