Маските в България могат да отпаднат, ако страната имунизира срещу Covid-19 65% от населението си. В момента у нас ваксинираните срещу новия коронавирус са 800 хил. души. Необходимата бройка обаче е около 3 млн., обяви министърът на здравеопазването Костадин Ангелов след срещата си с директора на РЗИ Плодвив, предава БГНЕС.
По думите му ваксинациите в страната вървят много добре. Очаква се понеделник, 3 май, в България да пристигнат още 27 хил. ваксини Pfizer, а на 10 май ще бъде отворено отново електронното записване.
Здравният министър уточни още, че в първия работен ден след великденските празници ще бъде коригирана техническата грешка за ограничението в броя на гостите на сватби. По думите му празненствата ще могат да се провеждат при спазване на капацитета до 50% от местата в заведенията.
Припомняме, че от днес отпада изискването магазините за хранителни стоки да осигуряват „коридори“ за пазаруване на възрастните хора между 8.30 и 10.30 ч.
Броят на установените нови случаи на Covid-19 в България е 652 по данни на Единния информационен портал. През последното денонощие са направени общо 8864 теста, а 7,36% от тях са положителни. Най-голям брой новозаразени са установени в София, следвана от областите Варна, Бургас и Пловдив.


Тежка катастрофа със загинал край Карлово
Медицински хеликоптер е транспортирал мъж с черепно-мозъчна травма
Падение за Григор Димитров! Загуби на старта на "Чалънджър" от квалификант
Избран е изпълнител за доставка и монтаж на 40 подземни контейнера за битови отпадъци във Варна
Черно море II спечели с 3:0 дербито срещу Спартак II в Трета лига
Българите вече имат значително богатство, но не го използват за повече доходност
AI бумът вече оскъпява смартфони, чипове и центрове за данни
IEA: Петролните запази намаляват с рекордно темпо, част 2
IEA: Петролните запази намаляват с рекордно темпо, част 1
Слънчевата енергия е толкова развита в Европа, че електроенергията се разхищава
Новият коз на Mazda: Самозареждащи се хибриди
BYD променя подхода си към Европа
Защо новите накладки вече се износват по-бързо
Най-скъпо не означава най-добро – японците отново печелят
Renault направи перфектната офроуд играчка за плажа
Карди Би решила да даде втори шанс на Стефон Дигс
Армията на САЩ избра Rogue 1 за унищожаване на танкове от дълги разстояния
Какви са надценките на храните от борсите до щанда?
Германската Aaronia представи нови технологии за борба с дронове
Кремъл: Без преговори преди Украйна да се изтегли от Донбас
преди 5 години И тук се навъдиха *** да агитират за маски и ваксини... нещастници отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години подкупна тв-а-р. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години Долнопробна подкуна *** отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години Матряла още не е дорасал еволюционно за маски и ваксини.Вероятно след 50-100г ,ама то тогава ще са останали само *** отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години Не мога да разбера какъв министър на здравеОпазването би пледирал за махането на маските, които са защита срещу вируси, а не само срещу ковид. В крайна сметка маските са нещо нормално в гъсто населени райони в Азия. Това си е един добър повод за налагане на добри практики и за вбъдеще, които биха помогнали и срещу грип и множество други вируси. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години отпадаш ти и отпадат и маските.... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години "В момента у нас ваксинираните срещу новия коронавирус са 800 хил. души."Мазна лъжа ! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години ако ли не,ше носите парцали по мордите си цел живот ! баси ковида , баси чудото ... отговор Сигнализирай за неуместен коментар