Разпределени са отговорностите на премиера и вицепремиерите за редица държавни агенции, съобщава пресцентърът на министерски съвет.
Спецслужбите, Държавният резерв, агенциите за бежанците и за българите в чужбина ще бъдат наблюдавани от премиера Кирил Петков. Вицепремиерът и финансов министър Асен Василев ще следи ядрения регулатор, метрологичния и технически надзор и стоковите борси. Електронното управление, архивите, публичните предприятия, патентите и статистиката минават под наблюдението на вицепремиера по ефективното управление Калина Константинова.
Министър-председателят Кирил Петков лично ще наблюдава дейността на Държавната агенция за бежанците, Държавната агенция за българите в чужбина, Държавна агенция „Безопасност на движението по пътищата“, Държавната агенция за закрила на детето, Държавната агенция за научни изследвания и иновации, Държавната комисия по сигурността на информацията, Държавната агенция „Държавен резерв и военновременни запаси“, Държавна агенция „Разузнаване“, Държавна агенция „Национална сигурност“ и Държавна агенция „Технически операции“.
Заместник министър-председателят по еврофондовете и министър на финансите Асен Василев ще осъществява взаимодействието на правителството с Държавната агенция за мертологичен и технически надзор, Държавната комисия по стоковите борси и тържищата и Агенцията за ядрено регулиране.
В ресора на заместник министър-председателя по ефективно управление Калина Константинова са Държавна агенция „Електронно управление“, Държавна агенция „Архиви“, Националната агенция за оценяване и акредитация, Националната агенция за професионално образование и обучение, Агенцията за публичните предприятия и контрол, Патентното ведомство и Националният статистически институт.


Моторист пострада в катастрофа на пътя Балчик - Оброчище
Валери Божинов се завръща в "Левски"
Значителни валежи във Варна и Добрич утре
Седмичен хороскоп 13 юли - 19 юли 2026
Гуцанов: БСП и партията на Радев трябва да застанат зад общ кандидат за президент
Петролът скочи, облигациите паднаха поради подновени опасения от инфлация
САЩ и Иран си размениха нов рунд на атаки в борбата за Ормузкия проток
В ерата на AI дизайнери създават цели продукти без инженери и технически екип
Гафът на Тръмп с Иран показва, че стратегията може да победи огневата мощ
Китайският шок за Силициевата долина не се задава, той е вече тук
Възкръсването на легендата: Тествахме новата Honda Prelude
Как Chrysler пропусна да се конкурира с Ferrari
Никога не сте виждали такъв Франкенщайн!
Как Льо Ман 2026 роди нова глобална марка
Българска група крадяла коли от Германия, като ги вземала под наем
Слънце на запад днес, гръмотевични бури и градушки на изток
Кой уби Ивана? Бащата на мъртвото момиче разкрива схема за продажба на наркотици
Тежка катастрофа затвори Прохода на републиката, има загинал
Обвинение и 5 000 евро гаранция за хванатата да шофира с алкохол дъщеря на бивш столичен общински съветник