За пръв път след началото на пандемията, в неделя, BULATSA обслужи без закъснения 3082 полета над България, съобщиха от компанията, която изпълнява държавни функции по предоставяне на аеронавигационни услуги в обслужваното гражданско въздушно пространство на България, цитирани от БТА.
От дружеството отчитат, че след отпадането на ограниченията за превоз на пътници през второто тримесечие на тази година се наблюдава интензивно възстановяване на броя на полетите.
Нивата на трафика варират между 85-95% на дневна база спрямо броя на полетите през 2019 г., като през уикендите достигат и до 98%. До момента има регистрирани единични случаи, в които са преминати 100% от нивата през съответния ден на 2019 година.
Очаква се трафикът в нашето въздушно пространство да продължи да се възстановява, като се наблюдава известно изместване на запад в потоците и концентриране в централните сектори поради войната между Русия и Украйна.
От ключово значение за бъдещото развитие ще има продължението на конфликта, цените на енергийните носители и влиянието им върху световната икономика и пандемията от COVID-19, коментират от BULATSA.
Важен фактор ще бъде и способността на летищата и на авиокомпаниите да се справят с пиковото търсене, тъй като поради липса на персонал в тези две звена се отменят полети.
От BULATSA потвърдиха, че ръководителите на полети в "Ръководство въздушно движение" (РВД) са подготвени за нарасналия трафик и са предприети всички мерки за безопасно обслужване на полетите. Очакваните най-високи стойности са през юли и август.


Как правителството ще стимулира туризма у нас?
Учени разработиха нов метод за откриване на извънземен живот
124 хил. млади българи бездействат: България е над средното ниво за ЕС
Поколението Z възприема изкуствения интелект като приятел, сочи проучване
НАТО: Алиансът е готов да защити съюзниците си при атака от Иран
Българската електроиндустрия губи позиции заради конкуренцията от Китай
Как Китай изгради чип екосистема, способна да оцелее без Запада
Могат ли първичните избори в Аляска да определят мнозинството в Сената?
Емисиите на облигации в Европа се завръщат с рекорден темп след ваканцията
Хол от Revolution за инвестициите във военния сектор
Mazda не се отказва от ванкеловия двигател - ето го доказателството
Какво ще стане, ако натиснете бутона Start/Stop при 100 км/ч?
Тревога: Милиони автомобили рискуват да се самозапалят, докато са паркирани
Половината нови коли с безключов достъп се крадат за секунди
Китайска гума значително намалява разхода на гориво
Рецепти с октопод, перфектни за остатъка от лятото
Хейдън Пенетиър била с патерици преди смъртта си
Самолетоносачите на САЩ: "Плаващ затвор", където леглата се превръщат в ковчези, а небето рядко се вижда
Изкуственият интелект променя биологичните оръжия: Светът не е готов за новата заплаха
преди 4 години Споко - като минат летните месеци и пак ще си бъркат в носовете. отговор Сигнализирай за неуместен коментар