Вдигането на осигуровките за пенсионно осигуряване и фонд "Безработица" от началото на 2011 г. ще бъде с по-малко от 3 процентни пункта, заяви днес финансовият министър Симеон Дянков пред журналисти в парламента.
Преди дни премиерът Бойко Борисов заяви, че е решено, че осигуровките ще се вдигнат с 3 процентни пункта.
Сега обаче Дянков каза, че от три дни в правителството активно се обсъжда въпросът с размера на вдигането на осигуровките заедно с премиера.
Целта е размерът на вдигането да бъде възможно най-малък, „защото тежестта от това ще падне не само върху работодателите, а и върху заетите“.
По думите му голямо вдигане на осигуровките може да забави процеса на изсветляване на икономиката.
Дянков не назова конкретен размер на увеличаването на осигуровките, но заяви, че окончателното предложение за това ще бъде направено в понеделник, обаче със сигурност вдигането ще е с по-малко от 3 процентни пункта.


Хванаха за ден 39-ма шофьори с алкохол или наркотици
Мъж скочи от тераса и почина на място
Демерджиев: Има достатъчно доказателства за повдигане на редица обвинения по случая „Баба Алино“
Утре е обявен код за опасно горещо време в цяла България
Утре и на 4 юли предстои придвижване на военна техника по републиканските пътища
Манчестър на Анди Бърнам е градоустройствен урок за Лондон
Изкуственият интелект може да оскъпи живота ти, без да разбереш защо
Европа има 6 млрд. причини за нов налог върху купувачите в интернет
Без дипломация, моля, ние сме американци
Европейските оръжейни компании са пред нов фронт от проблеми
Кражбите на емблеми отново са на мода
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Mercedes поиска от служителите си повече работа за... без пари
Ралица Асенова с "факти и неудобни истини" за казуса "Петрохан"
Синдикатите не харесват бюджета, КНСБ готви протест
Двата икономически стълба, които поддържат Русия на Путин, може да се сринат
Арестуваха войника, заплашил Путин с преврат
И Бонев разкритикува бюджета: Вероятн оставени много капани, които в момента щракват
преди 15 години Лошото наистина е,че това няма да реши проблемите на държавата. Ефекта ще е със сигурност отрицателен за бизнеса,който вече почти умира.Не ми се мисли какво ще става занапред,дано да греша........но........ отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 15 години Вътрешната задлъжнялост къде я забравяш? Държавата спря да плаща. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 15 години Гари - и аз това се питах. И тоя и госдподарят му са двама лъжци и негодници. Колкото повече вдигат тегобите, толкова повече ще спада събираемостта.Вместо да орежат издръжката на паразитните етноси и касти, те ще съсипят работещите и бизнесът като цяло. Престъпници. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 15 години да, ние трябва да се притесняваме, защото ние сме ги взимали в чужда валута, която не печатаме и ние плащаме лихви в пъти по-високи от други. дори в гърция лихвата по държавния дълг не е толкова голям дял от бюджетните приходи, колкото в БГ.лесно ли ще увеличим приходите? откъде? тази година ги 'увеличи' като източи НЗОК, догодина обаче ще трябва да е заем. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 15 години Айде не се правете на много умни :-) Ние ли да се притесняваме с дълг от 15% от БВП?????? Я се огледайте малко след като извадите главите от пясъка :-) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 15 години ще фалираме. с по 4 милиарда нови заеми на година за магистрали и качващи се данъци за текущи разходи и лихви. догодина с още 2% ще качат данъците заради лихвите по заемите и ще теглят още 4 милиарда за текущи разходи за 2012... въпроса е дали ще сме преди гърция, която 2014 ще обяви фалит. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 15 години Абе Дянков не беше ли казал, че ще си подаде оставката ако се вдигнат данъци и осигуровки? Макар че не съм сигурен, че ще е по-добре да си тръгне и да остави сам Бойко да се оправя с батака. Ще фалираме още по-бързо. отговор Сигнализирай за неуместен коментар