Още 300 хил. лева ще предостави Министерството на здравеопазването на болниците в Ловеч и Враца, каза пред журналисти министърът на здравеопазването Николай Петров. Той участва в в конференция "Иновации и добри практики в здравеопазването", предаде БТА.
Дейността за спешна помощ вече е изплатена в двете лечебни заведения, увери министър Петров. Има и други застрашени болници, които могат да изпаднат в положението на тези две лечебни заведения, каза още министър Петров.
Където се намерят нарушения, заради които са се натрупали високи дългове, ще се предприемат конкретни мерки и са възможни промени в ръководството, предупреди Петров.
Той отрече да има информация за напрежение в болница "Пирогов".
В системата на здравеопазването трябва да има широко обществено обсъждане накъде, с какви средства и с каква цел трябва да се развива системата, взимайки добри практики от по-добрите страни, каза министърът в приветствието си към участниците във форума.
Изправени сме пред това да се намери баланс между обхватност на системата и нейната иновативност. Типично за настоящата ни система е, че има места с много силно развити технологични решения, но не е много ясен отговорът за достъпността до тях, посочи той.


Срещата с Тръмп даде на Си Дзинпин нещо, за което отдавна копнееше
Министър Ивкова: Онкологичният скрининг, като метод за вторична профилактика, е сред приоритетите ми
Ще поскъпнат ли самолетните билети в Европа заради кризата в Иран?
ЕС активно ще следи разпространението на хантавируса
Кой избива делфините в Черно море?
Квантови сензори в Космоса ще са следващата революция в прогнозата за времето
В. Панев: Инфлацията може да се овладее с намаляване на паричното предлагане
Корейският фондов пазар е в плен на спекулативна мания
Лагард: Намираме се в повратен момент за реформирането на ЕС
Завръщането на Тръмп води до отлив на $3 млрд. китайски инвестиции във ВЕИ
Renault иска 10 години без нови правила за достъпните коли
Honda показа два нови хибридни модела
Мотоциклет с V8 двигател от Ferrari беше продаден за 500 000 долара
Китай изгражда най-големия зимен полигон за електромобили
Обслужване на AMG One с пробег 185 км излезе колкото нов SUV
Мартин Димитров, ДБ: Проблем с растящите цени има
Кайли Дженър не искала да е с Тимъти Шаламе на "Мет Гала" заради проклятие
С колко ракети остана Иран?
Велислав Величков: Няма “наше” или “ваше” НС, то е на всички граждани
Офицер от КГБ, манипулатор: Какви са отношенията между Путин и Тръмп?