Мариано Рахой положи клетва като министър-председател на Испания, съобщи Ройтерс. Очаква се до края на деня новият премиер да обяви членовете на правителството си.
Вчера Мариано Рахой получи вот на доверие от парламента, което беше последната стъпка преди официално да встъпи в длъжност.
В понеделник новият испански премиер обеща сериозни съкращения на разходите с цел свиване на дефицита. Заради безработицата, която надвишава 21%, Рахой предвижда и редица данъчни стимули за бизнеса, за да се стимулира икономиката на Испания, за която се прогнозира, че е навлязла в рецесия.
Основна грижа на Мариано Рахой е възстановяването на доверието в банковата система на страната. Актуалните данни на централната банка на Испания показаха, че проблемните кредити са се увеличили до 17-годишен максимум.
Испанският премиер обеща да „прочисти“ банките от натрупаните проблемни активи, най-вече свързани със сектора на имотите. Той посочи, че кулминацията на преструктурирането на финансовия сектор в страната може да се очаква през първото полугодие на 2012 г.


Барселона и Реал Мадрид ще играят на по-малко от 500 км от Варна
„Музиката на Санремо“ идва във Варна на 21 август
Костадин Костадинов е рекордьор по изминати километри със служебен автомобил на НС
България остава в елита след победа над Чехия на Евро 2026 по водна топка във Варна
Кандев дава съвети на МВР за справянето с радикализацията при младежите
Meta премахна 750 000 профила на лица под 16 години в Австралия
Южна Корея отказва балистични ракети на Украйна главно заради конституцията си
Инжектирай с повишено внимание
АЕЦ на морето и още ПАВЕЦ: Как България да спаси енергетиката в климатична криза
Какво ще се случи с българският капиталов пазар с въвеждането на еврото
Mercedes-Maybach S680, направен за ЛеБрон Джеймс, се продава
Изпреварил времето си: Пророческото семейно комби на Ford
Защо шофьори на BMW не дават мигач
Роботите на Hyundai правят чудеса при паркиране
Защо производителите крият дръжките на задните врати
Хиляди младежи в България членуват в радикални крайнодесни организации
Голям пожар гори на Халкидики, евакуираха селището Сивири
Луксозна яхта за близо 4 млн. потъна в Средиземно море (ВИДЕО)
Илияна Йотова: Антон Станков бе неизменно воден от идеала за справедливост
Времето утре: Облачно и дъждовно на запад, на изток - слънчево