Горната камара на германския парламент отхвърли данъчната сделка с Швейцария, с което възобнови спора между двете страни за възлизащите на над 200 млрд. евро недекларирани германски активи, скрити в швейцарски банки, съобщава Financial Times.
Според проектозакона германските граждани с недекларирани активи в Швейцария щяха да могат да ги легализират като запазят анонимността си в замяна на еднократна глоба и декларация, че в бъдеще ще си плащат данъците.
Въпреки усилията на германския финансови министър Волфганг Шойбле да спаси сделката в последния момент, споразумението беше отхвърлено в Бундесрата с гласовете на социалдемократите и зелените, които се противопоставят на запазването на анонимността на тези, които укриват данъци.
Въпреки провала швейцарският президент и финансов министър Евелин Видмер-Шлумпф заяви, че Швейцария все пак е „готова да доведе ратификационния процес с Германия до успешен край.“
Крайно дясната Швейцарска народна партия обаче настоява, „че при никакви обстоятелства“ Швейцария не трябва да прави повече отстъпки на Германия.
Швейцарската асоциация на банкерите изразява съжаление за решението на германския парламент, допълвайки, че „Бундесратът е пропуснал ключова възможност за постигане на справедливо, оптимално и устойчиво решение за всички страни“.


Коя е най-голямата грешка на шофьорите в трафика?
Първо заседание на Съвета за реформи в туризма ще се проведе в Министерския съвет
Добра реколта на ечемик и пшеница в Добружда
Черно море започна седмицата с двуразови тренировки
12-годишна спаси майка си след инсулт зад волана на АМ „Струма“
Зелената енергетика в действие: Иновациите на Веолия Варна
Златото може да загуби само при трайна стагфлация, но тя е малко вероятна
Надпреварата за центрове за данни в космоса, част 6
Дебютът на Amazon в бързите доставки изтри $15 млрд. от оценката на конкурентите
Надпреварата за центрове за данни в космоса, част 5
В Китай направиха ван с лукс на частен самолет и собствена тоалетна
Най-странният автомобилен клаксон е измислен от филмово студио
Новото Audi Q7 дебютира в България
12-годишно момиче спря аварийно кола и спаси майка си на магистрала "Струма"
Пет легенди, които промениха автомобилния спорт
Екоминистърът освободи шефа на РИОСВ - Бургас
Жертвите на земетресенията във Венецуела надхвърлиха 1700 души
Иван Христанов: 7 млн. българи не знаят какво ядат
Заради Украйна: Русия ликвидира кариерата на големия руски актьор от "Кухня" Дмитрий Нагиев
Българин е обвинен, че пребил и заплашил с убийство приятелката си във Виена
преди 13 години А БЕ ТИЯ ШВЕИЦАРЦИ, КАКВО ТОЛКОВА ПРОИЗВЕЖДАТ И ПРОДАВАТ, ЧЕ СА ТОЛОВА БОГАТИ? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 13 години Dies ist die Deutsch Volk ! Няма бизнес няма богоизбрани! Така казва германския народ. Ако не им харесва да ходят у Българско при БСК ! :)...Затова са по силни като общество! отговор Сигнализирай за неуместен коментар