Сривът на цените на петрола се превръща в сериозно предизвикателство за британско-холандския енергиен концерн Shell. По данни на компанията чистата ѝ печалба за последното фискално тримесечие на 2015 г. може да се свие до диапазона 1,6 млрд. - 1,9 млрд. долара. Година по-рано тя бе в размер на 3,3 млрд. долара, като това би съответствало на срив от 50%.
Данните не успяха да бият средните анализаторски очаквания, които бяха за печалба от 2 млрд. долара, показва анкета на Dow Jones.
В сутрешната търговия книжата на компанията се обезцениха с около 6%, след като цените на петрола отново са на 12-годишно дъно.
В хода на планираното придобиване на британския газов концерн BG е планирано съкращаване на 10 000 работни места в двете компании, разходите за които биха възлезли на нови 3 млрд. долара през тази година, предава Bloomberg.
За цялата 2015 г. Shell очаква печалба в диапазона между 10,4 и 10,7 млрд. долара, спрямо 22,6 млрд. долара година по-рано.


Хороскоп за 29 юни 2026
Дете пострада в катастрофа
Три коли се блъснаха на Аспаруховия мост във Варна
Бленджини: Не е възможно да играеш два мача за 18 часа
Откриха труп на жена в Елените
Инвестициите в здравеопазване увеличават икономическата мощ на страните
Квантовите компютри вече са тук. Но какво всъщност представляват?
Войната с Иран върна търговията през пустините на Близкия изток
Неапол изпреварва Милано като икономически двигател на Италия
Япония с право се страхува от "черните кораби" на AI
Ето едно уникално Ferrari, за което вероятно не сте чували
Кражбите на емблеми отново са на мода
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Гълъб Донев: Спряна е обществена поръчка за 490 млн. евро за мантинели
Николов: В район „Приморски” установихме нещо доста по-притеснително
Корман Исмаилов: ДПС е приключило
Челен удар край Луковит:14-годишно дете пострада тежко
Украйна не е единствената бойна организация, която оформя автономна война
преди 10 години 30-40 долара си е нормална цена - пак 1,5 милиарда печалба - като регистрират загуби , тогава да плачем отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години "Ивесторе", платформата ви се бъгна. А за Шел ме бОли познайте, кое: - Фафлата. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Чудя се ако в Русия приемат закон който да забрани изплащането на дължими към запада /към всички държави и техните граждани участващи в злонамерени действия срещу Русия/ суми , както от страна на държавата така и на всички физически и юридически лица на територията на Русия !? Така де на каквото основание са санкциите /както и игрите с цените на суровините/ срещу Русия на такова ще е и този закон. Сумата загубена за запада никак няма да е малка. :) Хе те тогава ще настане дискотека по борсите :)))) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Несъразмерни печалби, предвид надутия балон на петрола реализираха компаниите - едновременно, отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Чудя се ако в Русия приемат закон който да забрани изплащането на дължими към запада /към всички държави и техните граждани участващи в злонамерени действия срещу Русия/ суми , както от страна на държавата така и на всички физически и юридически лица на територията на Русия !? Сумата загубена за запада никак няма да е малка. :) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години незнам опраайте се .... кой копае гроб други му май сам пада в него .... отговор Сигнализирай за неуместен коментар