Вторият най-голям презастраховател в света Munich Re обяви печалба за второто тримесечие, която се оказа над очакванията на анализаторите, въпреки че регистрира по-големи претенции от природни бедствия и извърши разходи по преструктуриране на звеното си за застраховане Ergo, пише Bloomberg.
Нетната печалба се смалява до 974 млн. евро от около 1,1 млрд. евро година по-рано. Това е повече спрямо прогнозираните средно 479 млн. евро от осем анкетирани от агенцията анализатори. Базираната в Мюнхен компания потвърди годишната си цел за печалбата от 2,3 млрд. евро, след като я понижи през май.
Сметката на Munich Re за претенции от застрахователни събития нарасна през второто тримесечие заради наводнения в Европа и пожари в Канада. И все пак загубите на индустрията от подобни природни бедствия са в унисон с 10-годишната средна за първите шест месеца на годината, сочат данни на Munich Re.
В резултат на това търсенето на презастраховане, което застрахователите си осигуряват, за да се предпазят от рискове, все още е ниско, което потиска цените.
През юни ръководеният от Николаус фон Бомард презастраховател заяви, че годишната му печалба ще включва разходи за преструктуриране на губещото поделение Ergo в размер на 1 млрд. евро. Ergo е вторият най-голям застраховател в Германия.
Като част от плана базираното в Дюселдорф звено ще трябва да намали работната си сила с близо 13% и да модернизира компютърните си системи. Промяната се очаква да намали печалбата на Munich Re с близо 300 млн. евро тази година.
От началото на годината акциите на компанията поевтиняват със 17% на борсата във Франкфурт. Пазарната й капитализация е около 25 млрд. евро.


ЕС активно ще следи разпространението на хантавируса
Кой избива делфините в Черно море?
Българите са сред най-малкото пътуващи с влак в ЕС
Опасно време през уикенда, възможни са валежи до 50 литра на квадратен метър
Как ще протекат матурите: МОН с указания и информация за зрелостниците
Завръщането на Тръмп води до отлив на $3 млрд. китайски инвестиции във ВЕИ
Заплахата на Си затвърди Тайван като главен риск в отношенията между САЩ и Китай
Си обеща, че Китай ще отвори икономиката си още повече към света
Задържането на кораб край ОАЕ усложни усилията на САЩ за мир с Иран
Хуманоидните роботи ще дадат тласък на доминацията на Китай в износа
Renault иска 10 години без нови правила за достъпните коли
Honda показа два нови хибридни модела
Мотоциклет с V8 двигател от Ferrari беше продаден за 500 000 долара
Китай изгражда най-големия зимен полигон за електромобили
Обслужване на AMG One с пробег 185 км излезе колкото нов SUV
Рашков: Няма хипотеза, според която политик да е заплашван 20 години
Той живее с Алиса в Страната на чудесата: 36 психолози искат импийчмънт на Тръмп
Йотова: За справянето с насилието е нужда и обществена нетърпимост
Слънчевите панели са най-големият източник на ток в Европа през лятото