Британският парламент ще проведе през следващата седмица необвързващ дебат за отмяна на излизането на страната от Европейския съюз, след като онлайн петиция за спиране на Brexit събра над 5,7 милиона подписа, съобщи Асошиейтед прес.
Според законите на Обединеното кралство, всяка петиция към правителството, която събере повече от 100 хиляди подписа, трябва да бъде внесена за дебат в парламента. Петицията обаче няма да бъде подложена на гласуване.
Комисията по петициите на Камарата на общините обяви, че петицията за отказ от член 50 - официалното заявление на Обединеното кралство, че желае да напусне ЕС - е "най-подписваната петиция, която някога е внасяна".
Дебатът ще бъде в понеделник, когато ще бъдат обсъдени още две алтернативни петиции. Едната призовава за нов референдум и е подписана от 120 хиляди души, а другата иска Великобритания да напусне ЕС без сделка и има 140 хиляди подписа.
/БТА/


Коя е най-голямата грешка на шофьорите в трафика?
Първо заседание на Съвета за реформи в туризма ще се проведе в Министерския съвет
Добра реколта на ечемик и пшеница в Добружда
Черно море започна седмицата с двуразови тренировки
12-годишна спаси майка си след инсулт зад волана на АМ „Струма“
Зелената енергетика в действие: Иновациите на Веолия Варна
Златото може да загуби само при трайна стагфлация, но тя е малко вероятна
Надпреварата за центрове за данни в космоса, част 6
Дебютът на Amazon в бързите доставки изтри $15 млрд. от оценката на конкурентите
Надпреварата за центрове за данни в космоса, част 5
В Китай направиха ван с лукс на частен самолет и собствена тоалетна
Най-странният автомобилен клаксон е измислен от филмово студио
Новото Audi Q7 дебютира в България
12-годишно момиче спря аварийно кола и спаси майка си на магистрала "Струма"
Пет легенди, които промениха автомобилния спорт
Лято 2026: Сандалите с дебела подметка се завръщат
25 надуваеми лодки задържаха митничарите на „Лесово“
Екоминистърът освободи шефа на РИОСВ - Бургас
Жертвите на земетресенията във Венецуела надхвърлиха 1700 души
Иван Христанов: 7 млн. българи не знаят какво ядат
преди 7 години Пазарът май го отразява , -паундът "скокна " отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 7 години Съмнява ме петиция да е по-важна от референдум. Доста смешно ще е ако отменят резултата от референдума и се позоват на нея... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 7 години Нека по-скоро да приемата петицията и да анулират референдума за излизане от ЕС. Тази петиция е подкрепена от много хора, по-важна е от някакъв референдум. отговор Сигнализирай за неуместен коментар