Гръцкото социалистическо правителство е готово да плати политическата цена за прилагането на суровите мерки за икономии, които международните кредитори изискват, за да избавят страната от изпадане в евентуална неплатежоспособност, заяви днес гръцкият финансов министър Евангелос Венизелос, цитиран от агенция Ройтерс.
"Ако поемането на отговорност включва политическа цена или избори, ние сме готови да я поемем", заяви Венизелос на депутатите в парламента преди насроченото за следващия четвъртък гласуване на следващия пакет.
В публикация на в."Етнос" от днес се твърди, че правителството в Атина разполага с план за намаляване на гръцкия дълг чрез използване на недвижимото имущество на държавата.
Планът бил разработен от група гръцки експерти, двама от които са политически опоненти.
Единият от тях е Янис Стурнарас, участник в предишни правителства на премиера-социалист Костас Симитис, а вторият - Стефанос Манос, който бе министър в консервативнотто правителство на Константинос Мицотакис.
Предложеният от тях план предвиждал гръцкото правителство да пусне за продажба активи на държавата, но това да стане така, че кабинетът да си запази правото да върне обратно в даден момент продадената недвижима собственост от този, който я е купил и я е управлявал.
Според авторите въпросният план трябва да се реализира в рамките на приватизационната политика на правителството, което пое ангажименти пред кредиторите да я приложи за реализиране на приходи от 50 милиарда евро до 2015 г.с цел намаляване на дълга.
По-рано тази седмица финансовият министър Евангелос Венизелос посочи, че обявяването за продажба на известен брой недвижими активи ще бъде оповестено в следващите дни.


Мъж стреля след скандал с младежи в София
Първи заразен с хантавирус в Румъния
Си Дзинпин ще посети САЩ през есента
Мотористи протестираха с шествие по два лъча във Варна
Конкурс на Обсерваторията във Варна е част от честванията по случай Международния ден на светлината
Никола Янков: Новото правителство може да пропилее репутационния бонус от еврото
ОАЕ ще удвоят капацитета си за износ на петрол извън Ормузкия проток до 2027 г.
Honda и Nissan може да подновят разговорите за обединение
Печелившите и губещите от срещата на върха на Тръмп и Си Дзинпин в Пекин
Китайската икономика започва поредно тримесечие с дивергенция на растежа
Ето как новият модел на BYD върви на три колела
Музеен експонат отнесе глоба за превишена скорост
Цялата гама на MINI с 5 звезди от Euro NCAP
Провали ли се наистина електромобилът?
Zeekr стъпва на българския пазар с първи официален дилър
На Острова: Крайната десница разполага с ново оръжие - очарователни млади жени
Деница Малчева е новата Царица Роза на Казанлък
Как лудо влюбената Дженифър Анистън ще празнува първата си годишнина с Джим Къртис
Украински пожарникари се борят втори ден с пожар в района на Чернобил
Светът изгаря своята мрежа за сигурност от петрол
преди 14 години Защо ли името на този ми звучи като ВАЗЕЛИНОС?!? :) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 14 години Не че някога държавата им ще си върне собственността , целта е да бъде продадена максимално неизгодно за държавата и потенциалните купувачи да се притесняват дали ще са близки с държавного управление в бъдеще и дали ще могат да повлиянат решенията му ! На тия крадливи гърци трябва да им се наложи запор на имущество и придобиване от кредиторите собственици на ДЦК ..но на имущество а не на пари...колективно придобиване а не поделяне и след това при ясни правила реализиране на пазара на придобитото имущество. отговор Сигнализирай за неуместен коментар