Руски предприемачи се оплакаха на президента Владимир Путин от нови плащания към бюджета, за които бизнесмените догодина ще трябва да платят повече от 100 млрд. рубли (над 2,792 млрд. лева).
Писмото до държавния глава е от председателите на четири бизнес асоциации – Руския съюз на индустриалците и предприемачите, Търговската и индустриална камара, „Деловой России“ и „Опоры России“.
Предприемачите припомниха, че през 2014 г. беше въведен мораториум върху ръста на данъчната тежест, но оттогава се появиха много плащания и такси, съобщава вестник „Ведомости“.
За догодина се предвижда да се въведат три нови плащания – мита за внос на машини и оборудване, инвестиционна такса (25%) в морските пристанища и такса за възстановяване (7%) за средствата за производство на тежка и енергийна техника.
В писмото се посочва, че заради новите такси, които официално не са данъци, бизнесът трябва да внесе над 100 милиарда рубли.
Както пише в портала iz.ru, проектът на федералния бюджет за 2018 година и за следващия планов период 2019-2029 г. беше приет на първо четене в края на октомври.
Второто четене се проведе в петък, 17 ноември.
Според проектобюджета бюджетният дефицит догодина трябва да намалее до 1,4% от БВП, или 1,271 трилиона рубли.


Абровски: Видя се, че Дунав не е неизчерпаем източник на вода
Коцев: Говоря за това от началото на мандата си
Международен турнир по билярд „9-ball“ събира състезатели от Европа във Варна
Ето къде няма вода във Варна днес
Боеприпас изплува на 50 метра от брега
Anthropic преговаря за придобиване на AI стартъп за $6 млрд.
Германия е засякла руска кампания за влияние преди изборите
ЕС затяга правилата за опаковките: Ще ходим ли със собствени съдове в магазина?
Бургас ще бъде домакин на "Евровизия 2027"
Големите банки събраха левовете на българите, малките отвръщат с по-високи лихви
Почина eмблематичен шеф на Toyota
Пожар превърна паркинг на летище в ад
Футболист влиза в затвора, след като се похвали с над 300 км/ч на пътя
Porsche напуска Volkswagen заради китайски производител
Най-търсеният автомобил на старо е до 5 години
Скандални разкрития: Малкото дете е бутнато от мост?
Прокуратурата влезе на оглед в „ЕМКО“ след взривовете в склада за боеприпаси
Как да потърсим медицинска помощ извън мястото, в което живеем?
Момичетата, обвинени за убийството на Георги, остават в ареста