Президентът на Русия демонстративно насърчава националната икономика: според съобщения в медиите вместо швейцарска марка Владимир Путин отскоро носи ръчен часовник, произведен в Русия. Според медийни публикации той е с марката Imperial Peterhof Factory на руския производител „Ракета“.
Според онлайн вестника gazeta.ru часовникът струва 1,5 млн. рубли, което се равнява на около 24 хил. евро. Според статията президентският часовник е ексклузивен екземпляр: черният оникс, използван за рамката, може да бъде поръчан само от Путин, но не и от други клиенти.
„Часовникът на президента е с черен оникс. Сега не използваме този конкретен камък, за да може часовникът да запази своята ексклузивност. Можете да поръчате подобен часовник, но с различен камък. Цената на часовника винаги е една и съща: 1,5 млн. рубли. Часовниците са унисекс, но не познавам момичета, които да си ги поръчват. Поръчват ги предимно мъже. В момента разработваме женски модел, който ще е с диаманти. Вероятно ще струва по-скъпо", заявиха от компанията.
След руското нападение над Украйна в края на февруари страната е обект на мащабни санкции. Много международни компании се оттеглиха от Русия. Поради това много стоки и продукти вече не могат да се произвеждат и доставят там. Москва обаче многократно подчертава, че ще преживее наказателните мерки и дори ще излезе по-силна от тях.
По-лошо качество за по-висока цена
Според „Комерсант" досега лидерът на Кремъл често е носил модели, произведени от швейцарските производители Blancpain или IWC. „Да не забележиш разликата е все едно да объркаш бившия Mercedes-Benz Pullman Guard на президента с настоящата му лимузина Aurus Senat", гласи коментар в руския всекидневник, който пръв съобщи за новия часовник на ръката на Путин.
Журналистите обясняват преминаването към руския модел с функцията на руския президент като модел за подражание: Путин иска да даде добър пример и да демонстрира личната си ангажираност с програмата на правителството за заместване на вноса.
Тази програма предвижда руската икономика да произвежда възможно най-много компоненти, стоки и продукти, които липсват поради западните санкции. Повечето икономисти обаче не вярват, че това ще бъде успешно поради тесните взаимовръзки на световната икономика. Те смятат, че най-вероятният сценарий е деиндустриализация с по-лошо качество на по-висока цена.


Хванаха за ден 39-ма шофьори с алкохол или наркотици
Мъж скочи от тераса и почина на място
Демерджиев: Има достатъчно доказателства за повдигане на редица обвинения по случая „Баба Алино“
Утре е обявен код за опасно горещо време в цяла България
Утре и на 4 юли предстои придвижване на военна техника по републиканските пътища
Манчестър на Анди Бърнам е градоустройствен урок за Лондон
Изкуственият интелект може да оскъпи живота ти, без да разбереш защо
Европа има 6 млрд. причини за нов налог върху купувачите в интернет
Без дипломация, моля, ние сме американци
Европейските оръжейни компании са пред нов фронт от проблеми
Кражбите на емблеми отново са на мода
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Mercedes поиска от служителите си повече работа за... без пари
Ралица Асенова с "факти и неудобни истини" за казуса "Петрохан"
Синдикатите не харесват бюджета, КНСБ готви протест
Двата икономически стълба, които поддържат Русия на Путин, може да се сринат
Арестуваха войника, заплашил Путин с преврат
И Бонев разкритикува бюджета: Вероятн оставени много капани, които в момента щракват
преди 3 години Тоя часовник е като оня робот, дето москалите изкараха на едно изложение, в който се оказа,че има човек. И тук така - мрханизма му швейцарски, ама му сложили няква друга кутия. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 3 години Тъжното е че 99% от поданниците на тази "велика" страна не могат да си го позволят та не знам какво точно насърчава джуджето :) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 3 години В рассия може да се произведе всичко , стига да е един екземпляр ... :))) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 3 години Не разбирам ползата от носенето на ръчни часовници в 21 век. Те не могат да се проследят дистанционно, а всеки е длъжен да носи мобилен телефон. отговор Сигнализирай за неуместен коментар