Японските власти се опасяват от изтичане на радиоактивни вещества от ядрената централа Фукушима, след като беше установено наличие на такива вещества извън реакторите, предаде ВВС.
Японската агенция за ядрена енергетика обяви, че това означава, че може да е започнало изтичане на гориво от някой от реакторите.
Японски медии съобщават за експлозия в централата, в резултат на която са се срутили външната стена и таванът на един от блоковете на реактора във Фукушима 1.
Премиерът Наото Кан е обявил извънредна ситуация във Фукушима, докато инженерите на централата се опитват да проверят дали има изтичане на радиоактивни вещества. Наредена е евакуацията на хиляди хора от района.
Вчерашното земетресение прекъсна електрозахранването, което спря работата на охлаждащите системи в няколко реактора.


Почти 19 години работа за собствен дом: Къде в Европа жилищата са най-недостъпни?
Кои са най-опасните храни на крак през лятото
Стоянович: Храним се по начина, по който мислим - с отпадъци
Рекордните жеги в Европа водят до ръст на животозастрашаващите спешни случаи
Калфин: Бюджетът не носи изненади, плащаме цената на години безотговорно управление
Информация от анализатор е била пропусната при удара на САЩ по училище в Иран
Световното първенство и глобализацията печелят от играчите от диаспората
Екстремните жеги се превръщат в по-голяма заплаха за храните от войната
Си Дзинпин притиска Япония с ограничаване на износа на важни суровини
Европа избегна криза с авиационно гориво преди летния туристически сезон
Fiat 500 Coupe Zagato: Уникатът, който изпревари времето си
Toyota превръща „стария“ RAV4 в офроудър
Citroën превърна C3 Aircross в подводница на колела
Изненада: Ford оглави класация за качество
Китайските производители отнеха големия коз на японците
1430 за загинали, над 50 000 са в неизвестност след земетресенията във Венецуела
Димитър Манолов: Това е бюджет на инерцията
Николай Василев към властта: Некадърност, страх и мързел! Изхвърлете този бюджет
7 знака, че живеете в „тих развод“
Нощни акции срещу шума в София, ще проверяват обекти след 23:00 часа
преди 15 години Виждаш, и японците са си правили сметките както едно време в Чернобил, но...дълго / 25 години!/ са си траяли и, въпреки това, не са се отказали от АЕЦ а, напротив, строят нови, нови и нови...Може всякакви да са, но, да ви изглеждат глупави или луди тези приятели самураите? Категорично, знаят какво правят. Просто, сами не са вярвали, че и на тях "изведнъж" ще им изключат охлаждаите системи до положение да изпускат радиоактивна пара.Не вярвах, че и там така бързо забравят - Кобе беше 1995-та, все пак! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 15 години Ами да е поука за всинца, де само рипат да си построим бълбукащо гърненце и то в земетръсна зона на некъв остров, че и да си плащаме за това ти удоволствие на русианите....... и то много...... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 15 години Защо "конкуренция"? На инвестора просто се копира нещо, пукнато нейде другаде - ако това е "конкуриране"-ОК, ама, нали се сещаш, няма новина де факто... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 15 години хаха росибебе днес.бг е на инвестор и вероятно един човек е писал тези две статии....ти беше информирана :) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 15 години Като не сте в течение поне се информирайте от конкуренцята. Вече има изтичане за да не се стигне до взрив в реактора. Изпусната е радиоактивна пара и продължва да се прави защото охладителната система е отказала. Копи Пейст http://***.dnes.bg/world/2011/03/12/neupravliaema-iadrena-reakciia-v-iaponska-aec.113291 отговор Сигнализирай за неуместен коментар