Заместник-министърът на финансите на Русия Алексей Мойсеев предложи създаването на специални офшорни зони в страната за организирана търговия с криптовалути.
Според автора на инициативата такива зони могат да бъдат Владивосток и Калининград.
"По принцип обмисляме възможността да продаваме на организирани търгове (криптовалути – бел. ред.) на остров Руски и Октябърски. Но, разбира се, ние вярваме, че е необходимо да се разреши този обмен в Русия ", посочи Мойсеев, цитиран от РИА Новости.
По-рано днес, централната банка на Руската федерация "Банката на Русия" се противопостави на разрешението за обмяна на криптовалута за рубли, тъй като дори при идентифицирането на крайния собственик, ще се отвори възможността за легализиране на съмнителни трансакции.
На форум в Алма-Ата "Цифровата програма на деня в ерата на глобализацията" руският премиер Дмитрий Медведев призова да се разработят общи стандарти за разпространението на криптовалути в рамките на Евразийския икономически съюз.
В EAEС влизат Армения, Беларус, Казахстан, Киргизстан и Русия.
Премиерът напомни, че икономиките на държавите-членки на икономическия съюз са тясно свързани и страните не трябва да бъдат заключени в националния модел.
"В противен случай всичко това ще се развие под напълно различен ъгъл и няма да изглежда напълно разбираемо и легитимно", посочи министър-председателят на Руската федерация.
По думите на Медведев, без международните конвенции сферата, свързана с криптовалутите, ще изглежда "не съвсем ясна и легитимна".
Освен това, премиерът предложи лидерите на ЕАЕС да задействат технологията блокчейн, като създадат единно електронно пространство за обмен на данни, което ще позволи, например, да се издават удостоверения на гражданите на една страна на територията на друга.


Хванаха за ден 39-ма шофьори с алкохол или наркотици
Мъж скочи от тераса и почина на място
Демерджиев: Има достатъчно доказателства за повдигане на редица обвинения по случая „Баба Алино“
Утре е обявен код за опасно горещо време в цяла България
Утре и на 4 юли предстои придвижване на военна техника по републиканските пътища
Манчестър на Анди Бърнам е градоустройствен урок за Лондон
Изкуственият интелект може да оскъпи живота ти, без да разбереш защо
Европа има 6 млрд. причини за нов налог върху купувачите в интернет
Без дипломация, моля, ние сме американци
Европейските оръжейни компании са пред нов фронт от проблеми
Кражбите на емблеми отново са на мода
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Mercedes поиска от служителите си повече работа за... без пари
Ралица Асенова с "факти и неудобни истини" за казуса "Петрохан"
Синдикатите не харесват бюджета, КНСБ готви протест
Двата икономически стълба, които поддържат Русия на Путин, може да се сринат
Арестуваха войника, заплашил Путин с преврат
И Бонев разкритикува бюджета: Вероятн оставени много капани, които в момента щракват
преди 8 години Защо до сега всички банкери мълчаха като..... а сега в един глас биткойна бил балон, така ви отърва, защото много от тях ще си загубят работата, защото биткойна е независим от банките, и милиони хора го разбират, няма да се молят на банки, всеки един сам може да си прави сметката. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години Не съществува, ама в главите на бюрократите съществува. (И не е точно блокчейна , а децентрализацията на удостоверяването . Той не позволява фалшифициране,като за документи си е идеален) Чета за организирани търгове на острови и се кефя - дерзайте отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години Блокчейн технологията има за цел да премахне регионалните и правителствените ограничения. В света на криптовалутите не съществува понятие като "офшорна зона". отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години Предполагам се опитват да създадат алтернативни офшорки за парите които се чувстват несигурни в овшорките на Империята. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години Правилното определение е, че си избиват комплексите. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години ... думата под точките е " ястр+*** "...разбира се е далеч и различно от " ястребинче+та " отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години ...дай Боже повече такива статии, ....че коментиращите ежедневно тук ястреби, да изпускат парата. ...с друго кат не става! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години Руска им работа.Както винаги, нещо като нищо. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години Руснаците са голяма работа. Като две малки отговор Сигнализирай за неуместен коментар