Инвеститорите изоставят американските акции, след като Федералният резерв (Фед) се готви да вдигне лихвените проценти, а корпоративните печалби изпускат парата, и прииждат към европейските акции с надежда да извлекат ползи от възстановяването на печалбите, по-слабото евро и по-големите количествени улеснения от Европейската централна банка (ЕЦБ), пише Bloomberg.
Всяка новина е актив, следете Investor.bg и в Google News Showcase.


Община Варна: Водата от чешмата пред комплекс "Приморски" не е годна за пиене
Кръвният център във Варна търси дарители с кръвни групи 0- и A-
Хороскоп за 29 юни 2026
Дете пострада в катастрофа
Три коли се блъснаха на Аспаруховия мост във Варна
Изкуственият интелект вече променя политиката в САЩ на всяко ниво
Инвестициите в здравеопазване увеличават икономическата мощ на страните
Квантовите компютри вече са тук. Но какво всъщност представляват?
Войната с Иран върна търговията през пустините на Близкия изток
Неапол изпреварва Милано като икономически двигател на Италия
Ето едно уникално Ferrari, за което вероятно не сте чували
Кражбите на емблеми отново са на мода
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Путин проведе кризисна среща заради украинските атаки, засегнали доставките на горива
Витанов: Няма да режем доходи, пенсии и майчински въпреки тежкото наследство
Олег Невзоров: Продължаваме да изпълняваме всички поети наши задължения, работим по проектите ни
Роднини на 11-те жертви станали свидетели на катастрофата с малък самолет край Нанси
Терзиев: До 2000 нови места в детските градини и ясли догодина


преди 10 години Инвеститорите заменят американските акции с европейски а пък Европейските борси загубиха 4% за седмицата отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години не съм съгласен....сека швейцарска банка пълни гащите пред цясти въвлечени във военни операции от САЩ! Атова се ползва масово напоследък. Таз банка, може и да пичели, и да дава ъкъл....ама не може да СПРЕ ПЕЧАТЕНЕТО НА ФЕД ПО ПОРЪЧКА НА КОНГРЕСА. СЪГЪ ШЕ ИМА ФОЕРВЕРКИ, НАД 23 ТРИЛООНИА ДЪЛГ..... И ПАК ШВЕЙЦЕРЗИТЕ ШЕ ПОДВИЯТ ОПАШКА И ШЕ ВИКАТ: земи таз дълбокоотрицателна лихва, кат не слушаш! Ама не мое да стана както Шойбле иска - смена на зара и дай по класиката. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години ... ГОСПОДАРЯ ФЕД ДИГА ЛИХВИ, А СЛУГАТА ЕЦБ...-------------------------------------------------------------------------------------Фед не е господар, господаря се намира в Базел и е Bank for International Settlements. Лихви малко трудно поради 100 причини. Нищо и нема на ЕЦБ нека си печати .... А че бедните ше го духаме тва ясно то кога ли не са додухали бедните .... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години То си е ясно!АЗ КАЗВАМ САМО, ЧЕ НЕ МОЖЕ ДА СТАНЕ: ГОСПОДАРЯ ФЕД ДИГА ЛИХВИ, А СЛУГАТА ЕЦБ ПЕЧАТИ ПАРИ. АКО ТОВА СЕ СЛУЧИ: ГОСПОДАРЯ ДИГА ЛИХВИ И Е ЗЕПОВЯДАЛ НА СЛУГАТА СИ ДА ПЕЧАТА ПАРИ, ЗА ДА НЕМА ИЗХОД ЗА БЪЛЪЦИТЕ - НА КОЯТО КУКА СЕ ФАНЕ ПОВЕЧЕ РИБА, НА НЕЯ ШЕ СЕ ПРОДЪЛЖИ ЛОВЪ..... и да, прогнозирам, че ше има само позиции в синхрон. НА ДРАГИ НЕ МУ СТИСКА И КАРА ПО ОПОРНИ. ТОВА КАЗВАМ - САМО! А какво ще стане: ше го духат бедните, както винаги. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Явно ти можеш, ще съм ти благодарен да го споделиш? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Явно ти можеш, ще съм ти благодарен да го споделиш? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години на нашето племе явно винаги им трябва позивна от Фашингтона, че това "не можело да бъде" еми не може ама всичко може ..... кат каам аз, че Империята ше потъне не ми верват ееееми ок .... :)) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години за да е по-ясно, погледайте тук има 2 статии на различни места /предвидливо, но не съвсем/ едната гласи, че на китайците доста им намалели резервите в $$$ а другата, че силно понатрупали резерви от злато в същото времекойто може да си прави изводи отговор Сигнализирай за неуместен коментар