Председателят на Националния комитет на Републиканската партия в САЩ Рейнс Прибъс е назначен за началник на кабинета на новоизбрания президент на страната Доналд Тръмп, съобщава Ройтерс.
Ръководителят на кандидатпрезидентската кампания на Тръмп Стив Бенън също получава ключов пост в бъдещата администрация на магната – той ще е негов стратегически съветник, допълва информационната агенция.
“Вълнувам се, че моят успешен екип ще продължи заедно с мен да управлява страната”, коментира Доналд Тръмп в специално изявление за назначенията.
“Стив и Рейнс са висококвалифицирани лидери, които работиха добре за кампанията и ни доведоха до историческа победа. Сега те двамата ще бъдат с мен в Белия дом, ние ще работим, за да направим САЩ отново велики”, посочва още Тръмп.
Рейнс Прибъс е приближен до председателя на Камарата на представителите на САЩ Пол Раян. Назначението му е сигнал, че Тръмп има желание за съвместна работа с Раян и с доминирания от републиканците Конгрес, отбелязва информационната агенция.
Тръмп се очаква да встъпи в длъжност на 20 януари. От началото на миналата седмица той работи по съставянето на екип, който да му помогне в преходния период, след като спечели президентските избори.
Изборът на Рейнс Прибъс обаче може и да разгневи някои от представителите на републиканците и поддръжници на Тръмп, допълва Ройтерс.


Задържаха нагли крадци във Варна и Девня
Възрастен мъж мина стотици километри с влака, само за да бъде 2 часа на плажа във Варна
Зевс - кенгуруто, което живее във Варна ВИДЕО
Свободен вход за Аладжа манастир на 15 август за Деня на Варна
Иво Христов: Управленската програма съдържа доста нови идеи, част от тях радикални
Български автономни роботи ще съчетават физическия и дигиталния свят
В икономиката на суперзвездите всички трябва да сме готови за нова кариера
Петролът леко поевтиня, като фокусът е върху безизходицата в Ормузкия проток
Путин не може да разбие вратата на НАТО. Затова опитва през прозореца
Съпротивата срещу AI центровете може да предпази сектора от нов дотком срив
Porsche напуска Volkswagen заради китайски производител
Най-търсеният автомобил на старо е до 5 години
Mercedes подготвя нов хибрид за C-Class, GLC и GLE
Четири скрити функции на автомобила
Шест проблема при Honda CR-V на старо
Край на любовта между Никола Цолов и Крисия?
Мъж подаде сигнал за неправилно паркиране, който завърши със заплахи
Първан Симеонов за случая Георги Кузев: Правилен хейт всъщност няма
Адемов: МРЗ трябва да се определя с ясна формула, ножът е опрял до кокала
"Звярът на Балканите" иска на свобода въпреки агресията си в затвора