Новият американски президент Доналд Тръмп подкрепя напълно "прекрасния" Европейски съюз (ЕС). "Имам много добри отношения с ЕС", казва той в интервю за Ройтерс и посочва, че "ако те (държавите от ЕС - бел. ред.) са щастливи, аз ще ги подкрепям".
Тръмп припомня още, че е прогнозирал, че Великобритания ще гласува за излизане от ЕС. "Бях прав", допълва днес той. По време на своята предизборна кампания той похвали Лондон, че са направили нещо умно, излизайки от общността.
В своето пространно интервю американският президент засяга множество теми, сред които и връзките с останалите страни, ядрения арсенал и плановете за намаляване на данъците в САЩ.
"Ще имаме намаляване на корпоративните данъци - с между 15 и 20%", казва Тръмп и обещава още нови "много хубави неща", сред които намаляване на регулациите. "Имаме много регулации за едно и също нещо в различните индустрии и това е извън контрол. Регулациите в тази държава са извън контрол", смята новият американски президент.
По отношение на промените в законодателството, първата ще бъде насочена към здравния пакет, въведен от предшественика на Тръмп Барак Обама. Новият президент на САЩ е на мнение, че здравната реформа на Обама е "бедствие", прекалено скъпа е и "просто не работи". Новата администрация в Белия дом обаче има план за промяна, който ще бъде много по-изгоден и за бедните хора, и за държавата.
В своето интервю Тръмп споделя още, че мечтае да няма ядрено оръжие по света, но ако държавите продължават да го притежават, САЩ трябва да бъдат на върха. По този начин той обясни и своето съобщение в Twitter, направено през декември, че САЩ трябва да укрепват своя ядрен арсенал.
По отношение на връзките на САЩ с Мексико Тръмп изчислява, че Вашингтон има търговски дефицит с южната си съседка в размер на 70 млрд. долара. "Това е неприемливо", категоричен е той и допълва, че и много от американските компании откриват заводи в Мексико, което намалява работните места в САЩ, а след това продават продуктите в Щатите.
За него ракетната програма на Северна Корея е "много опасна, много неприемлива и много нечестна спрямо Япония".
Тръмп описва още Китай като "шампион в манипулирането на валути", но посочва, че САЩ няма да предприемат действия за сега. "Ще видим какво ще стане", казва американският президент.


"Toха" взе приз за цялостно представяне на кулинарния фес за Никулден във Варна (СНИМКИ)
Спипаха двама гастрольори, тарашили жилища и автомобили във Варна
Трима мъже от Попово са загиналите при зверската катастрофа край Търговище
Няма опасност за околната среда заради авариралият танкер край Ахтопол
Никола Цолов спечели първия си подиум във Формула 2
ChatGPT спечели правото си да се саморегулира. Това може да се развие зле
Германия ускорява мерките срещу дронове - зачестяват инцидентите на летищата
Биткойн опциите показват, че трейдърите се подготвят за крипто зима
Факторингът е трамплин за малкия бизнес при въвеждането на еврото
SpaceX ще предложи акции на вътрешни лица при рекордна оценка
Какви са основните проблеми на 1.2 TSI на Volkswagen
Топ 10 на най-устойчивите на ръжда коли на старо
Кога са изобретени електрическите прозорци
Новото AUDI E7X изобщо не прилича на... Audi
Мercedes реши близкото бъдеще на G-Class
Кадиров: Зеленски отдавна не е легитимен президент на Украйна
Спират камионите през „Капитан Петко войвода–Орменио“
Защо туристи посещават места на зверства?
Община Царево задейства системата BG Alert
Идеи за коледни подаръци под 50 лева


преди 8 години А теб, друже,нещо те е ударило по главата. Гръм ли е било, какво - не знам. Въртиш едно и също и се пениш като перална машина. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години по-големи букви, по-големииии отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години СЪС СЪЩИЯТ ЛЕК ПОЛУХ НА ПОПУЛИЗЪМ СИ ИЗБРАХТЕ ХИБРИДНИЯ ГЕНЕРАЛ И СЕГА ТОЙ НАЗНАЧИ ПОЗОРНО СЛУЖЕБНО ПРАВИТЕЛСТВО, КОЕТО ЯВНО Е СРЕЩУ БЪЛГАРИЯ !!???? НЯМАШЕ ЛИ ВЕЧЕ ТАКИВА В МИНАЛОТО И СА ЗАБРАНЕНИ С ЗАКОН!???? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години Няма как БрексИт да най хубавото нещо, тъй като то произтича от популистките ви РЕФЕРЕНДУМИ!!! СЪС СЪЩИЯТ ПОПУЛИЗЪМ ШУТИН ЗАВЛАДЯ КРИМ, ПРЕДИ БРЕКСИТ ОЩЕ!!! НЯМА КАК ДА БЯГАШ ОТ КЛУБА НА БОГАТИТЕ, ЗА ДА СИ ПАК БОГАТ !??? ОТДЕЛНО ЛИ КАК ????СМЕШНО Е !!!!РЕФЕРЕНДУМ 48% /52 % НЕ БИ ТРЯБВАЛО ДА Е ВАЛИДЕН!!! НО ПОПУЛИЗЪМА ПОБЕДИ, РАЗУМА, А ПРИ ВАС РАЗУМ НЯМА, ВИЕ СТЕ ИЗЛЪГАНИТЕ ЖЕРТВИ НА ТОТАЛИТАРНАТА ЧЧУМА!??? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години "Имам много добри отношения с ЕС", казва той в интервю за Ройтерс и посочва, че "ако те (държавите от ЕС - бел. ред.) са щастливи, аз ще ги подкрепям".Е , до щастието има некои работи за досвършване...иначе с други думи Доналдът казва " правете каквото щете " а единственото умно нещо е Брексит ! отговор Сигнализирай за неуместен коментар