Бразилското правителство ще съкрати бюджетните разходи за 2012 г. с 55 млрд. реала (32 млрд. долара), надхвърляйки миналогодишните съкращения с 5 млрд. реала, е заявил министърът на финансите на страната Гидо Мантега, цитиран от AFP.
Цифрите се базират върху преразгледаните оценки за бюджетните приходи до 1,09 трлн. реала при очаквани досега 1,3 трлн. реала.
Военните разходи ще бъдат съкратени с 3,3 млрд. реала, а тези за здравеопазване – с 5,5 млрд. реала.
Разходите за програмите за борба с бедността, както и държавните инвестиционни проекти обаче няма да претърпят корекция.
През миналата година бразилското правителство изпълни целта си за постигане на бюджетен излишък в обем от 3,1% от брутния вътрешен продукт на страната, включително благодарение на понижаване на разходите с 50 млрд. реала.
За настоящата година очакванията са за бюджетен излишък на стойност 139,8 млрд. реала (81 млрд. долара).


Министър Ивкова: Онкологичният скрининг, като метод за вторична профилактика, е сред приоритетите ми
Ще поскъпнат ли самолетните билети в Европа заради кризата в Иран?
ЕС активно ще следи разпространението на хантавируса
Кой избива делфините в Черно море?
Българите са сред най-малкото пътуващи с влак в ЕС
Корейският фондов пазар е в плен на спекулативна мания
Лагард: Намираме се в повратен момент за реформирането на ЕС
Завръщането на Тръмп води до отлив на $3 млрд. китайски инвестиции във ВЕИ
Заплахата на Си затвърди Тайван като главен риск в отношенията между САЩ и Китай
Си обеща, че Китай ще отвори икономиката си още повече към света
Renault иска 10 години без нови правила за достъпните коли
Honda показа два нови хибридни модела
Мотоциклет с V8 двигател от Ferrari беше продаден за 500 000 долара
Китай изгражда най-големия зимен полигон за електромобили
Обслужване на AMG One с пробег 185 км излезе колкото нов SUV
Махнете тези 7 неща от спалнята си, носят негативна енергия
Панчугов пита: Какви щети ще нанесе двойнствената политика на Радев?
Ботев Вр спечели срещу Монтана в дербито на Северозапада