Войната в Сирия е отнела живота на над 215 000 души за четири години, предаде Франс прес, като се позова на сирийския Център за наблюдение на правата на човека. Над 5000 са само загиналите в насилието от началото на февруари досега.
За 4 години война в Сирия точният брой на жертвите според центъра е 215 518 души, от които 66 109 са цивилни. Сред тези цивилни има 10 808 деца.
От страната на сирийските бунтовници за четири години са загинали 39 227 души, като в тази статистика влизат и сирийските кюрдски бойци.
Джихадистите от Фронта ан Нусра и организацията Ислямска държава са изгубили 26 834 души, според данни на центъра.
Силите, подкрепящи режима в Дамаск, са загубили 46 138 души, от които 30 622 са членове на Силите за национална отбрана, 674 са членове на Хизбула и 2727 са членове на шиитски милиции от други страни. Има и 3147 неидентифицирани трупа.
Директорът на центъра Рами Абдел Рахман казва пред Франс прес, че тези цифри може да са още по-високи. Според него към тях трябва да се прибавят и 20 000-те души загинали в затворите на режима, които са водени за изчезнали.
Данните са изнесени днес, когато се навършват 4 години от първите мирни протести срещу режима в Дамаск, прераснали в кървавата гражданска война, отбелязва БТА.


ФИФА с нововъведение за засадите на световното по футбол
Съдия Ганчева разказа пред ученици за последиците от употребата на "райски газ"
ПП-ДБ внесе вота на недоверие към кабинета "Желязков"
Правителство, синдикати и работодатели постигнаха съгласие по новия Бюджет 2026
Какво ще бъде времето в събота?
САЩ лобират срещу плана на ЕС за отпускане на заем в подкрепа на Украйна
Китай изпраща нови панди на Франция след срещата Макрон-Си
Търговските вериги инвестират в устойчивост и адаптация към еврото
Airbus обещават да се справят с проблемите
Airbus намалиха целите си за доставка до края на 2025г
Audi готви още една изненада
Политик предложи премахване на червения светофар и знаците на пътя
Малка кола на старо с автоматик – ето 4 сигурни предложения
Lexus LFA се завърна като... електромобил
Нова технология на Mercedes прави задните спирачки безсмислени
Орбан: Унгария ще съди Европейската комисия
До 18:00 часа не се допуска преминаване на камиони през "Кулата - Промахон"
Съдът на ЕС разглежда жалба на "Възраждане" срещу влизането ни в Еврозоната
В кадър: Ден преди Никулден, опашки за риба на Женския пазар
Велосипедист загина край омуртагското село Плъстина
преди 10 години Питай Кулезич за европейски ценности, да ти обясни!В последно време тя е един от замиращите журналисти, които повтарят тая глупост! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Това са евро-атлантическите ценности от 500 год поне! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Страшно е! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години тишина батко никой не смее да каже кво става, ни един демократ не видях да каже тука кой от всичките диктатори ги е убил тея цивилни хора ...... *** лицемерите ....... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години тука някой демократ няма ли да каже нещо? И тея ли Путин ги изтрепал? Путин диктатор, не знам си къв, уморил хората, докарал държавата до фалит.... А тука в Сирия демократичните *** Сашшш са УБИЛИ ЧЕТВЪРТ МИЛИОН ЧОВЕШКИ ЖИВОТА да му *** майката, ама на Демокрацията това не и прай впетатление. Е що да му прай, то тва е нормално и идва от самосебе си, те сами са се избили или ааааа да Башар Асад май ше да ги е убил собственоръчно ...... отговор Сигнализирай за неуместен коментар