Жито на стойност 21 млн. долара, достатъчно за изхранването на повече от 1 млн. души за два месеца, е доставено в Йемен от Агенцията за международно развитие, съобщи говорителят на Държавния департамент на САЩ Марк Тонър, цитиран от DPА.
Пратката от 35 хил. тона зърно ще бъде смляна на брашно, което ще бъде разпределено чрез Програмата на ООН по прехраната, заяви Тонър. Той подчерта, че това е най-голямата хуманитарна доставка за Йемен от началото на военния конфликт и напомни, че от началото на финансовата 2014 г. американското правителство е предоставило 188 млн. долара хуманитарна помощ за народа на Йемен.
Безпрецедентен брой от 13 млн. йеменци изпитват недостиг на храна според хуманитарни и неправителствени организации. Броят се е увеличил с 2,3 млн. от началото на саудитските въздушни удари срещу бунтовниците през март. От тези 13 млн. души почти половината са на ръба на гладуването, предава БТА.
Страната още преди военната интервенция имаше едно от най-високите равнища на недохранване в света. В провинция Саада – крепост на бунтовниците, 80% от населението от 800 хил. души гладува.


Почти 19 години работа за собствен дом: Къде в Европа жилищата са най-недостъпни?
Кои са най-опасните храни на крак през лятото
Стоянович: Храним се по начина, по който мислим - с отпадъци
Рекордните жеги в Европа водят до ръст на животозастрашаващите спешни случаи
Калфин: Бюджетът не носи изненади, плащаме цената на години безотговорно управление
Информация от анализатор е била пропусната при удара на САЩ по училище в Иран
Световното първенство и глобализацията печелят от играчите от диаспората
Екстремните жеги се превръщат в по-голяма заплаха за храните от войната
Си Дзинпин притиска Япония с ограничаване на износа на важни суровини
Европа избегна криза с авиационно гориво преди летния туристически сезон
Fiat 500 Coupe Zagato: Уникатът, който изпревари времето си
Toyota превръща „стария“ RAV4 в офроудър
Citroën превърна C3 Aircross в подводница на колела
Изненада: Ford оглави класация за качество
Китайските производители отнеха големия коз на японците
1430 за загинали, над 50 000 са в неизвестност след земетресенията във Венецуела
Димитър Манолов: Това е бюджет на инерцията
Николай Василев към властта: Некадърност, страх и мързел! Изхвърлете този бюджет
7 знака, че живеете в „тих развод“
Нощни акции срещу шума в София, ще проверяват обекти след 23:00 часа
преди 10 години Някой помни ли едни скорошни събития там? Доста кръв имаше! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Мотовилката пее сам на клона с неговите ВЕИ, ама ни ракети, ни кораби, ни самолети ше тръгнат с ВЕИ още по-малко пластмасите ..... Mзетос къде отиваш ти може би с твойте ВЕИта и Слънчеви батерии и вътърни мелници ..... :)) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години ае май за тва разбиха на хората държавата тея "житарите" усетиха, че нешо Саудията не е както преди покорен слуга ше щукне при китайци и руснаци и викат чаай да боднем тука едни бази зад Саудията, че ако се праат на отворени и ше почнат да се появяват Идили и фитили да се самогърмат и там, "житарите" са царе у тея дивотии, баси гадовете баси чудото .... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години и каква е цената на тон за зърното доставено до Египет примерно знаеш ли?Съветския се пише макар и да не съществува такава държава вече отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години и каква е цената на тон за зърното доставено до Египет примерно знаеш ли?Съветския се пише макар и да не съществува такава държава вече отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Руското посолство се включи неуспешно. Всеки специялист знае че в подобни операции логистиката превишава цената на продукта. Там има военна зона, доставка до пункт, охрана, кораби. Тази цена Савецкия флот не може да я постигне, защото ще им се повредя охладителите по патя. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Това е само примоцията...не се заблуждавай. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години 600 долара за тон жито?Ако USAID изкупува на тези цени и аз искам да участвам:) отговор Сигнализирай за неуместен коментар