Президентът на САЩ Доналд Тръмп обяви, че САЩ ще възобновят търговските преговори с Китай много скоро и изрази оптимизъм за сключване на сделка, предаде ДПА, цитирана от БТА.
"Мисля, че ще имаме сделка", каза той пред журналисти във френския град Биариц, където през уикенда се проведе срещата на върха на Г-7.
"За първи път ги виждам наистина да искат да сключат сделка и това е истински положителна стъпка", добави Тръмп.
"Ще започнем да преговаряме много сериозно", подчерта американския държавен глава.
Тръмп съобщи, че властите в Китай са се свързали снощи с американските търговски представители, за да изразят желание да се върне на масата за преговори, информираха световните агенции.
Тръмп нарече новината много положително развитие за света.
В кулоарите на срещата на върха на Г-7 в Биариц американският държавен глава определи китайския президент Си Дзинпин като велик лидер и приветства желанието му за сделка и за спокойствие на търговския фронт.
Тръмп обяви по-рано, че неговият офис ще направи изявление по търговските преговори с Китай към края на срещата на Г-7 в понеделник, информира ДПА.
По думите му представители на двете страни са разговаряли вчера и са изразили интерес към възобновяване на преговорите.
Китай иска да се върне на масата за преговори, каза американският държавен глава, цитиран от Ройтерс и Франс прес.


Община Варна: Водата от чешмата пред комплекс "Приморски" не е годна за пиене
Кръвният център във Варна търси дарители с кръвни групи 0- и A-
Хороскоп за 29 юни 2026
Дете пострада в катастрофа
Три коли се блъснаха на Аспаруховия мост във Варна
Изкуственият интелект вече променя политиката в САЩ на всяко ниво
Инвестициите в здравеопазване увеличават икономическата мощ на страните
Квантовите компютри вече са тук. Но какво всъщност представляват?
Войната с Иран върна търговията през пустините на Близкия изток
Неапол изпреварва Милано като икономически двигател на Италия
Ето едно уникално Ferrari, за което вероятно не сте чували
Кражбите на емблеми отново са на мода
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Терзиев: До 2000 нови места в детските градини и ясли догодина
Няколко души пострадаха от мълния в увеселителен парк в Швеция
Украйна планира производство на ракети "Пейтриът": защо това е лоша идея?
Путин призна: Преминаваме през труден период, обеща да се справи с предизвикателствата
Рекордна температура от над 36 градуса измериха в Русе