Комисията за финансов надзор е одобрила новото сегментиране на БФБ-София със свое решение от 21 януари 2012 г.
С него се одобряват промени в Правилника на БФБ-София и по точно промяна на наименованията и структурите на пазарите, организирани от БФБ-София и качествените критерии, на които дружествата следва да отговарят, за да бъдат допуснати до търговия, както и разширяване на спектъра от търгуваните на борсата финансови инструменти.
Промените в Правилника на БФБ-София са приети с решение на Съвета на директорите на БФБ-София от 3 ноември 2011 г. Констатираните от КФН непълноти и несъответствия са отстранени с решение на СД на БФБ-София от 5 януари 2012 г.
По данни от октомври 2011 г. на Основен пазар (Bulgarian Stock Exchange - съкратено BSE, както сега) ще бъдат 99 емисии, а 299 ще се търгуват на Алтернативен пазар (Bulgarian Alternative Stock Market или BaSE). Първоначалният вариант беше вторият пазар да се нарича Второстепенен.
Новият Правилник е публикуван в сайта на БФБ-София.
„Информацията за неликвидните дружества да бъде разпространявана отделно, а също така да бъде обособен отделен сайт. Така ще се изпълнят и двете цели - тези дружества да си останат публични и търгувани на регулиран пазар, но да не се смесват с ликвидните за нашите условия емисии”, заявиха от БФБ-София през 2011 г.
Неофициалните критерии за попадане на Основен или Алтернативен пазар можете да видите тук.
КФН е одобрила и промени в Правилника на Централен депозитар АД.
*Актуализирано в 16 ч.
Свързани компании:


ЕС одобри нов пакет санкции срещу Русия, запази тавана на цената на петрола
Явор Гечев: Американските самолети в „Безмер“ са в интерес на България
Асен, който похити Наталия: Не съм я отвлякъл
Без вода днес във Варна и региона
Драгомир Драганов ще свири дербито на Варна
ЕЦБ вероятно ще запази лихвите през юли
Цените на зърното достигнаха 3-годишен връх заради горещини и войни
Биопродуктите остават извън „Кошница с грижа“ заради цената
ЕС затяга контрола върху криптоактивите с нов режим за докладване
САЩ подписаха споразумение за ядрено сътрудничество със Саудитска Арабия
Пет от най-добрите коли на старо за дълъг път
Внимание: онлайн измамите с авточасти втора ръка се увеличават
Близо половината нови коли се продават без резервна гума
Dacia премахва всичко излишно от Spring, за да постигне ниска цена
Subaru се отказа от мекия хибриден боксер
ЕС постигна съгласие за разширяване на санкциите срещу Русия
Депутатите избраха Пламен Тодоров за член на КПК
Бурята удари и дома на фолкпевеца Константин край Созопол (ВИДЕО)
"М Рент": Доверието е най-важният фактор при избора на автомобил под наем
Защо практическият опит в рекламата е най-ценната инвестиция за бизнеса
преди 14 години Разгеле! отговор Сигнализирай за неуместен коментар