Шумните пластмасовите тромпети, надувани непрестанно от запалянковците на Световното първенство по футбол в Южна Африка, може скоро да станат инструмент, предпочитан и от френските профсъюзи, протестиращи срещу пенсионната реформа, съобщи Ройтерс.
Жозе Песи, изпълнителен директор на изключителния вносител на вувузели във Франция, каза за Ройтерс, че фирмата е залята от поръчки - много от тях от представители на синдикатите с настояване за бърза доставка.
Профсъюзите обявиха, че 24 юни ще бъде ден на протест, в който организират поход срещу правителствените мерки за строги ограничения, включително плановете за вдигане на пенсионната възраст от 60 на 62 години.
“В последните дни получавам по няколко хиляди поръчки на ден. Има опасност уебсайтът ни да блокира“, казва Песи, който ръководи фирма А J M-Tek, базирана в Бозел, в покрайнините на Тулуза.
Заради огромното търсене фирмата също увеличила поръчките, така че сега внася по 10 000 вувузела на всеки четири дни, по 10 евро плюс пощенските разходи на бройка.
Южноафриканският организационен комитет на Мондиала отхвърли искането за забрана на инструмента по стадионите, въпреки оплакванията на отборите, че не могат да комуникират на терена заради постоянния грохот.
Световна фондация предупреди, че тромпетите вувузела са най-шумния от всички използвани от феновете инструменти и може да доведе до трайна загуба на слуха.


Шести ден продължава издирването на 11-годишната Наталия
Мирчев: Бюджетът е по-лош и от този на Жан Виденов през 1996 г.
Никола Цолов с двойна победа на "Силвърстоун"
Тръмп: Ще отидем на Марс много скоро
Петър Стоянов: Българското кино има сериозни успехи и опровергава твърденията, че културата не се развива
AI моделите не могат да имат съзнание в днешния си вид
ГЕРБ: Бюджетът с 5,7% дефицит нарушава Закона за публичните финанси
Неяснотата около търговското споразумение USMCA е вредна
250 години по-късно американската мечта продължава да е жива
"Алтернатива за Германия" преизбра лидерите си в демонстрация на единство
Как работи новата ръчна скоростна кутия на Ferrari
Изкуственият интелект предизвика нова криза в автомобилната индустрия
Кризата във Volkswagen реши проблем с дизела
Британец си купи къща за 58 000 евро, колите в нея са за над 1 милион
Как Bora преобърна историята на Maserati
Осем души, сред които четири деца, пострадаха при стрелба в Ню Йорк
Борисов: С казуса "Атанасова" местят фокуса от бюджета
Моторист загина при катастрофа край Гривица
В кадър: Тир катастрофира на АМ "Струма", гориво се разля по платното
Кога напрежението в работата се превръща в хроничен стрес?