Анимацията "Колите 2" оглави бокс-офис класацията в Северна Америка с 68 млн. долара от продажбата на билети през уикенда, предадоха световните информационни агенции.
Това е 12-ият успех за анимация на студио Pixar след "Играта на играчките" през 1995 г. "Колите 2" се доближи до постижението на друга от продукциите на студиото. При излизането си на екран преди две години анимацията "В небето" реализира 68,1 млн. долара през дебютния си уикенд. Продължението на "Колите" обаче е далече от рекорда за продукция на Pixar от 110,3 млн. долара, поставен миналата година, когато по кината бе пусната анимацията "Играта на играчките 3".
"Колите" дебютира в бокс-офиса през 2006 г. с 60,1 млн. долара. За оригиналната анимация обаче бяха продадени повече билети, отколкото за продължението. По-голямата печалба за "Колите 2" се дължи на по-високите цени на билетите.
Според анализ на Marketwatch новата лента попада в рейтингите на критиците далече след "Играта на играчките", "В небето" и "Рататуи", на практика след почти всички филми на студиото, направило истинска революция в анимационните филми. В действителност, в рейтингите новият филм е най-близо до първата серия на "Колите", но тя бе произведена преди цели пет години и въпреки това засега се оценява по-добре от наследника си.
На второ място в бокс-офис класацията е комедията "Лошата учителка" с Камерън Диас. През дебютния уикенд за филма са продадени билети на стойност 31 млн. долара.
Победителят от миналата седмица, фантастиката "Зеленият фенер" с Райън Рейнолдс, заема третото място с 18,4 млн. долара.
На четвърта и пета позиция в бокс-офиса са фантастиката "Супер 8" и семейната комедия "Пингвините на мистър Попър". Приходите от продажбата на билети за двете ленти през уикенда в киносалоните на САЩ и Канада възлизат съответно на 12,1 млн. долара и 10,3 млн. долара.


Рубио: България беше сред полезните за САЩ съюзници в НАТО по време на войната с Иран
Срещата с Тръмп даде на Си Дзинпин нещо, за което отдавна копнееше
Министър Ивкова: Онкологичният скрининг, като метод за вторична профилактика, е сред приоритетите ми
Ще поскъпнат ли самолетните билети в Европа заради кризата в Иран?
ЕС активно ще следи разпространението на хантавируса
Квантови сензори в Космоса ще са следващата революция в прогнозата за времето
В. Панев: Инфлацията може да се овладее с намаляване на паричното предлагане
Корейският фондов пазар е в плен на спекулативна мания
Лагард: Намираме се в повратен момент за реформирането на ЕС
Завръщането на Тръмп води до отлив на $3 млрд. китайски инвестиции във ВЕИ
Renault иска 10 години без нови правила за достъпните коли
Honda показа два нови хибридни модела
Мотоциклет с V8 двигател от Ferrari беше продаден за 500 000 долара
Китай изгражда най-големия зимен полигон за електромобили
Обслужване на AMG One с пробег 185 км излезе колкото нов SUV
Нов украински прехващач може да подсили отбраната на Европа
DARA и "Бангаранга" са на финал на Евровизия
Денисиньо е новият шампион на Hell’s Kitchen, грабна 50 000 евро
Еврото, цените и властта: Накъде върви държавната намеса?
Сериалът "Тед Ласо" променил живота на Хада Уодингам