Руската столица, известна с олигархичните си гета и шикозни бутици, може да се похвали със 76 доларови милиардери спрямо 70 в Ню Йорк и 54 в Хонконг, съобщи британският в. "Телеграф".
Лондон е на пето място с 40 милиардери, отстъпвайки четвъртата позиция на Пекин, където са 41.
Класацията е съставена от китайската издателска група Huran Report.
Азия е континентът с най-много милиардери, следвана от Северна Америка и Европа.
От общо 1453 души със състояние над 1 милиард долара през януари 608 са от Азия, 440 са от Северна Америка и 324 са от Европа.
САЩ продължават да водят класацията по брой милиардери - 408, следвани от Китай с 317 милиардери. На трето място е Русия, на четвърто - Германия, а на пето - Индия, уточнява изданието.
Най-богатият човек в света е мексиканецът Карлос Слим, който е на 73 години и притежава 66 милиарда долара, според Huran. Той оглавява и миналогодишната класация на американското сп. "Форбс" за най-богатите хора в света.
На второ място се нарежда американският инвеститор Уорън Бъфет с 58 милиарда долара, а на трето - испанецът Амансио Ортега, създател на марката Zara, с 55 милиарда долара.
Според Huran общото богатство на всички милиардери на планетата е 5,5 трилиона долара, което е почти колкото стойността на брутния вътрешен продукт на Япония, третата по големина икономика в света, пише БТА.
Oще подобни любопини новини четете в Dnes.bg


Рубио: България беше сред полезните за САЩ съюзници в НАТО по време на войната с Иран
Срещата с Тръмп даде на Си Дзинпин нещо, за което отдавна копнееше
Министър Ивкова: Онкологичният скрининг, като метод за вторична профилактика, е сред приоритетите ми
Ще поскъпнат ли самолетните билети в Европа заради кризата в Иран?
ЕС активно ще следи разпространението на хантавируса
Нийл Ричмънд за търговията САЩ-Ирландия и митата
Ford се превръща в акция за изкуствен интелект – в известен смисъл
Как ще реагират британските пазари на кандидатурите според Panmure Liberum
Anduril: Откриваме огромен интерес към антидрон системите
Колинс от Фед подкрепя задържането на лихвите за известно време
Renault иска 10 години без нови правила за достъпните коли
Honda показа два нови хибридни модела
Мотоциклет с V8 двигател от Ferrari беше продаден за 500 000 долара
Китай изгражда най-големия зимен полигон за електромобили
Обслужване на AMG One с пробег 185 км излезе колкото нов SUV
Първи парламентарен контрол за кабинета "Радев"
Мотористи на протест днес заради поскъпването на "Гражданска отговорност"
Кейт: Mi chiamo Katerina
Днес слънце, но следобед по сценарий дъжд