Модният бранд J.Crew, чиито модели присъстват в гардероба на популярни личности като Мишел Обама и Брус Спрингстийн, се насочва към Лондон. Инициативата е част от разширяването на пазара на луксозната марка в Европа, съобщи Financial times.
Откриването на ключовия магазин в Лондон от веригата на J Crew ще е тази седмица.
"Лондон е естествен избор. Освен езика, модните тенденции са много близо до тези в Ню Йорк, дори повече отколкото някои американски градове са“, коментира Мики Дрекслер, изпълнителен директор и член на управителния съвет.
Магазинът ще е на лондонската Риджънт Стрийт, или още на възраждащия се дом на луксозните брандове, в близост до марки като Burberry. Близо до него ще е и откритият преди месец аутлет на J.Crew на Блумсбъри.
"Лондон беше лесно решение. Това е място, където хората разбират и уважават комбинацията от страхотен стил и дизайн“, коментира 69-годишният бивш шеф на Gap.
През последното десетилетие американски вериги успешно се насочват към британския пазар. Доказателство за това са Abercrombie & Fitch и Victoria’s Secret.
Европа доказа, че е печеливш пазар за американски марки като Michael Kors. За последното тримесечие продажбите в европейските клонове на Michael Kors почти се удвоиха, достигайки 114 млн. долара.
Декслер подчерта, че към момента няма планове за разширяване отвъд Великобритания.
J.Crew има около 440 магазина в цял свят. През 2011 г. в сделка за 3 млрд. долара модният бранд беше продаден на частните фондове TPG Capital и Leonard Green & Partners.
От 2003 г. насам J.Crew се радва на бърз растеж, когато начело на американската компания застава Декслер. За периода от девет години приходите на компания са се утроили, достигайки 2 млрд. долара през миналата година.
Повече във видео материала!


Доказано - някои нови коли не изкарват и 100 000 км
Прогноза: Цените на имотите във Варна няма да паднат
16 пияни или дрогирани водачи спипа КАТ за ден
Как реагираха партиите след оставката на президента?
В отлична форма: Путин се потопи в ледени води за Богоявление
Младежи разработват зелени решения за градските горещини
Мерц се стреми да озапти Макрон в реакцията на заплахата от мита на Тръмп
МВФ: AI и търговията са рискове за солидните перспективи за глобален растеж
Раждаемостта в Китай достигна най-ниското си ниво от 1949 г. насам
Румен Радев подава оставка като президент на България
Най-мощният Land Cruiser 300 идва в Европа, но няма да е за всички
Половината коли в България са дизелови
Eто го новото Volvo EX60
Eдин скрит, но съществен недостатък на BMW E60
Porsche 918 Spyder удари рекордна цена на търг
Как правилно да четем етикетите на храните?
Зоуи Салдана го направи: Вече е най-касовата актриса в света ВИДЕО
Какво ви очаква в любовта тази седмица?
Откриха над 140 кг наркотик в камион на ГКПП Капъкуле, влязъл от България