Монбат АД да не разпределя дивидент за 2009 г., се предлага в материалите за свикване на годишно общо събрание на акционерите, насрочено за 28 юни 2010 г. в София, показват документите публикувани чрез Бюлетин Investor.bg.
В досегашната си история на публично дружество (от края на 2006 г.) Монбат е разпределял дивидент от 17,8 ст. за 2007 г. За 2009 г. неконсолидираната печалба е 17,09 млн. лв.
Предлага се за нов член на Надзорния съвет да бъде избран Стоян Сталев, който в периода 2006-2010 г. е бил изпълнителен директор на Българската Агенция за инвестиции, а преди това и посланик на България в Република Турция.
Предложението е неговата заплата да бъде 2 хил. лв. месечно.
Друга точка от дневния ред предвижда бонуси в размер на 200 хил. лв. за членовете на Управителния съвет и толкова за членовете на Надзорния съвет, или общо 400 хил. лв.
На събранието ще бъдат гласувани и рутинните точки като избор на одитор за 2010 г., одобрение на годишните отчети и доклади за 2009 г. на Съвета на директорите, директора за връзка с инвеститорите и одитора на дружеството. Ще бъде гласувано и освобождаване на Съвета на директорите от отговорност за дейността им през миналата година.
За последните 12 месеца акциите на Монбат АД поскъпват с 30% до 6,35 лв. за акция и 248 млн. лв. пазарна капитализация.
Свързани компании:


СБАЛ по кардиология във Варна организира безплатни прегледи за граждани
Променят маршрута на няколко автобусни линии във Варна в неделя
Район във Варна остава без вода днес
Варненски митничари задържаха голямо количество алкохол и тютюневи изделия
От ПСС предупреждават, че условията в планините ще се влошат днес
Д. Събев: Мерките срещу инфлацията ще доведат до повишение на цените
Росен Георгиев, Dev.bg: IT секторът е в плато, AI замени младшите кадри
Пазарът на облигации подценява риска от по-устойчива инфлация
Уил Брюи: От известно време United Therapeutics работят в бъдещето
Varda ще тества производство на лекарства в микрогравитация
Архитектът на електрическата революция напусна BMW след 35 години
Какви слабости крие Toyota RAV4 (XA40)
Euro NCAP алармира за опасен дефект в популярен китайски модел
Таен код в Dacia спасява човешки животи
Mercedes вкарва над 144 000 автомобила в сервизите заради гаснещи табла
Деми Мур заобиколи забраните в Кан с прозрачна рокля
ФИФА представи официалната песен за Световното първенство по футбол ВИДЕО
Реформа в Турция: Егейско море става Море на островите, кръстоносните походи - нападения
ВАС реши: Асен Василев ще отговаря лично за фалита на "СТВ Консълтинг"
ПП след изборите: Богдан Богданов за грешките, реформите и цените
преди 15 години Хайде, да им е честито на *** и НС с по 200 000 бонуси. А донорите , да си чакат дивидентите.....ама някой друг път. По-голям *** от този - НЯМА !!! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 15 години Благодаря отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 15 години Нещо грешите относно раздаването на дивидент. Аз лично съм получавал такъв за 2008г. мисля по 0.30лв. на акция. За следващите години не съм сигурен. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 15 години На събранието (през 2008) е взето и решение за разпределяне на дивидент в размер на 3,48 млн. лвhttp://***.investor.bg/news/article/63977/5.htmlОправете си подзаглавието отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 15 години тях кучетата ги яли......... не съм мажоритар де ... де да бях отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 15 години Тази точица ще се изтълкува обаче зле от миноритарите .... отговор Сигнализирай за неуместен коментар