Само ден, след като се разбра, че концернът General Motors смята да изтегли марката Chevrolet от Европа, стана ясно и още едно намерение на втория по големина световен автомобилен производител. Изданието Whar Car? твърди, че американците смятат до 2016 г. да закрият австралийската си дъщерна компания Holden.
Новината идва само месец, след като конкурентът Ford обяви спирането на производството на два свои модела на Зеления континент - седанът Falcon и кросовърът Territory.
Причината за решението на General Motors са слабите финансови резултати на австралийския бранд, който се намира в доста тежка ситуация.
В страната, напълно нормално, са срещу закриването на марката и затова е създадена специална комисия, която ще оценява работата на местната автомобилна компания. Комисията ще се отчита пред правителството на страната и от нейните изводи ще зависи до голяма степен бъдещето на марката.
Премиерът на щата Южна Австралия Джей Уедерал все пак се надява, че закриването ще бъде избегнато и открито лобира за правителствени субсидии за бранда. Именно Южна Австралия е мястото, на което се произвеждат всички двигатели за моделите на Holden.
"Сега е моментът да се намесим, защото нещата не може да продължават по този начин - обясни Уедерал пред The Sidney Morning Herald. - Постоянните слухове вредят на имиджа на Holden, като не става дума само за Южна Австралия. Ако марката бъде закрита, ще загубим 50 000 работни места."
Според информацията обаче решението за закриването на Holden вече е взето, като официална информация от GM се очаква да бъде дадена на 20 декември.
Още новини с автомобилна тематика четете в Automedia.bg
Новината идва само месец, след като конкурентът Ford обяви спирането на производството на два свои модела на Зеления континент - седанът Falcon и кросовърът Territory.
Причината за решението на General Motors са слабите финансови резултати на австралийския бранд, който се намира в доста тежка ситуация.
В страната, напълно нормално, са срещу закриването на марката и затова е създадена специална комисия, която ще оценява работата на местната автомобилна компания. Комисията ще се отчита пред правителството на страната и от нейните изводи ще зависи до голяма степен бъдещето на марката.
Премиерът на щата Южна Австралия Джей Уедерал все пак се надява, че закриването ще бъде избегнато и открито лобира за правителствени субсидии за бранда. Именно Южна Австралия е мястото, на което се произвеждат всички двигатели за моделите на Holden.
"Сега е моментът да се намесим, защото нещата не може да продължават по този начин - обясни Уедерал пред The Sidney Morning Herald. - Постоянните слухове вредят на имиджа на Holden, като не става дума само за Южна Австралия. Ако марката бъде закрита, ще загубим 50 000 работни места."
Според информацията обаче решението за закриването на Holden вече е взето, като официална информация от GM се очаква да бъде дадена на 20 декември.
Още новини с автомобилна тематика четете в Automedia.bg
Всяка новина е актив, следете Investor.bg и в Google News Showcase.


"Войната" по пътищата взе три жертви за последните 24 часа
Всички зони за къпане във Варненска област са с отлично качество
Дете и баща му пострадаха при падане от атракционна люлка
Варна отбеляза 100-годишнината на Международния музикален фестивал „Варненско лято“
Условията за туризъм в планините са добри
Без дипломация, моля, ние сме американци
Европейските оръжейни компании са пред нов фронт от проблеми
AI супербалонът е готов да се спука, предупреждават хедж фондове в Китай
Стармър напуска „Даунинг стрийт“ без ясна политическа идентичност
Ford наема отново инженери, тъй като AI не се справя с качеството
Mercedes поиска от служителите си повече работа за... без пари
Toyota Classic - най-рядката кола на марката с дизайн от 30-те
Тръмп на война с петролните гиганти
Fiat 500 Coupe Zagato: Уникатът, който изпревари времето си
Инцидент с атракцион в Антоново: Баща и дете паднаха от люлка на панаир
Божанов: Управляващите си играят с огъня
Редом до Левски: Магнити с лика на Тодор Живков се продават за 1 евро във Враца
Гуцанов: Това, което става във Варна, е върхът на айсберга