Най-големият европейски автомобилен концерн Volkswagen отново предусеща нови възможности за бизнеса си в Азия. Заедно с индийския концерн Tata Motors германската компания възнамерява да предприеме нов опит да завладее милиардния пазар на Индия, привлечен от нарастващата средна класа.
Целта е да се обедини опита на двата автомобилни производителя в развитието на общи компоненти за превозните средства до възможни общи концепции за превозни средства, казва се в изявлението им. Компаниите се стремят към дългосрочно партньорство на Индийския субконтинент.
Skoda поема управлението на проекта от страна на групата VW, а финансови детайли не са оповестени.
Как точно ще изглежда индийско-германското сътрудничество все още не е ясно. През следващите месеци трябва да бъдат изпипани и разработени в детайли договорната рамка и насоките на сътрудничеството, поясняват от компаниите.
VW и Tata Motors възнамеряват първоначално да работят в Индия. Въпреки това дългосрочните съвместни проекти ще се предлагат по-късно и в други страни в региона.
„С предложеното стратегическо партньорство с Tata Motors искаме да можем да предложим адекватни за клиентите си решения за мобилност на новите и бързоразвиващи се автомобилни пазари", казва изпълнителният директор на Volkswagen Матиас Мюлер.
Чрез контактите си с индийския авто гигант Tata Volkswagen прави нов опит да стъпи на развиващия се пазар с повече от един милиард жители. Експерти смятат, че индийският автомобилен пазар крие голям потенциал за растеж.
За да влезе в Индия, още преди години германският концерн сключи алианс с японския производител Suzuki, който е силно застъпен в страната чрез своето поделение Maruti. Въпреки това обаче партньорството се разпадна през август 2015 г., тъй като Suzuki се оплака от „доминацията“ на Volkswagen.


През летния туристически сезон служители на Жандармерията - с наряди на летището във Варна
Флора „Варна“ 2026 превръща центъра на града в цветна градина
Кардиолог от Варна влиза в парламента на мястото на новия областен управител
34-годишен открадна кутия с дарения от магазин в центъра на Варна
Депутатите приеха на първо четене втората порция мерки за овладяване на цените
Amazon внедрява Alexa и AI в лентата за търсене при пазаруване
Политическата криза във Великобритания тревожи купувачите на облигации
Си към Тръмп: Имаме повече общи интереси, отколкото различия
Тръмп към Си: Имаме фантастични отношения
Защо ЕЦБ вероятно няма да повиши лихвите през юни
Революция в прегледите - ЕС взима мерки срещу старите автомобили
Chery се връща към това, от което VW се отказа
Всяка десета кола e манипулирана – внимавайте с тези модели
Вижте кой ще внася автомобилите на Ebro в България
Китайци искат да правят електромобили с Maserati
Мел Гибсън пак с младо гадже - 44-годишна моделка
Заради високи цени: Глобиха гръцка компания с 1,7 млн. евро
Спецакция срещу имотните измами: Задържани са знакови лица, сред тях - Джеймса
Проблеми в транспорта: Липса на кадри, остарял автопарк, лошо заплащане