Международният автомобилен концерн Fiat Chrysler Automobiles NV и френският PSA Group са изправени пред продължително разследване от страна на Европейския съюз (ЕС) заради решението им за сливане, което би създало четвъртия по големина производител на автомобили в света, съобщава Bloomberg.
Според ЕС подобна сделка ще намали избора на потребителите по отношение на малките микробуси в някои европейски страни.
Европейската комисия (ЕК) определи 22 октомври като краен срок за сделката, за да проучи опасенията, свързани с риска тя да премахне един от основните производители на лекотоварни автомобили в няколко европейски държави.
Търговските микробуси „са разрастващ се пазар с все по-важна роля за дигиталната икономика, където частните потребители разчитат повече от всякога на услугите за доставка“, заяви еврокомисарят по конкуренцията Маргрете Вестагер. „Ние внимателно ще оценим дали предложената трансакция ще се отрази негативно на конкуренцията“, добави датчанката.
Разследването ще се осъществи, след като Fiat Chrysler и PSA не успяха да разсеят съмненията по този въпрос в рамките на миналата седмица. Италианско-американската група и нейният френски конкурент възнамеряват да създадат четвъртия по големина автомобилен производител в света след евентуално сливане за 50 млрд. долара. Сделката поставя под един покрив марки на италианските производители на автомобили като Fiat, Jeep, Dodge, Ram, Maserati и Peugeot, Opel и DS на френската компания.


ФИФА с нововъведение за засадите на световното по футбол
Съдия Ганчева разказа пред ученици за последиците от употребата на "райски газ"
ПП-ДБ внесе вота на недоверие към кабинета "Желязков"
Правителство, синдикати и работодатели постигнаха съгласие по новия Бюджет 2026
Какво ще бъде времето в събота?
САЩ лобират срещу плана на ЕС за отпускане на заем в подкрепа на Украйна
Китай изпраща нови панди на Франция след срещата Макрон-Си
Търговските вериги инвестират в устойчивост и адаптация към еврото
Airbus обещават да се справят с проблемите
Airbus намалиха целите си за доставка до края на 2025г
Audi готви още една изненада
Политик предложи премахване на червения светофар и знаците на пътя
Малка кола на старо с автоматик – ето 4 сигурни предложения
Lexus LFA се завърна като... електромобил
Нова технология на Mercedes прави задните спирачки безсмислени
Орбан: Унгария ще съди Европейската комисия
До 18:00 часа не се допуска преминаване на камиони през "Кулата - Промахон"
Съдът на ЕС разглежда жалба на "Възраждане" срещу влизането ни в Еврозоната
В кадър: Ден преди Никулден, опашки за риба на Женския пазар
Велосипедист загина край омуртагското село Плъстина