Високопоставен член на управляващата партия в Русия предложи национализиране на местните фабрики на чуждестранните автомобилни производители, които са преустановили своята дейност в страната заради руската инвазия в Украйна, съобщава Automotive News.
Автомобилни производители, включително Volkswagen, Toyota, Ford и Hyundai, обявиха временно преустановяване на дейността в своите фабрики в Русия, след като руските военни сили нахлуха в Украйна, което доведе до нарушаване на веригите на доставка в региона.
В изявление, публикувано на уебсайта на партията „Единна Русия“, секретарят на генералния съвет на управляващата партия Андрей Турчак посочва, че прекратяването на дейността на автопроизводителите в страната представлява "война" срещу гражданите на Русия.
В изявлението се посочват финландските частни компании Fazer, Valio и Paulig като последните международни представители на бизнеса, които обявиха, че закриват операциите си в Русия.
„Единна Русия“ предлага национализиране на производствените предприятия на компаниите, които обявяват, че закриват производствената си дейност в Русия по време на специалната операция в Украйна“, изтъква Турчак. „Това е крайна мярка, но ние няма да търпим да ни мушкат в гърба и ще защитим народа си“, добавя той.
Това е истинска война, не срещу Русия като цяло, а срещу нашите граждани, категоричен е Турчак.
„Ще предприемем строги ответни мерки, действайки в съответствие със законите на войната“, добавя той.


Жена загина, след като бе блъсната от кола
Търсят управители на ДКЦ „Иван Рилски“ в кв. „Аспарухово“ и Дентален център I във Варна
Откриха процедура за избор на съдебни заседатели при Окръжен съд – Варна
Община Варна отличи бронзовия медалист по щанги Христо Христов
Омбудсманът: Варненци сигнализират за високи цени и за проблеми с ТЕЛК-овете
Пловдив остава сред най-активните имотни пазари в България въпреки по-внимателното поведение на купувачите
AI и облачни услуги и нови пазари ускоряват растежа на Shelly Group
Елизабет Економи: Тайван стана основен проблем за Тръмп и Си, част 1
Елизабет Економи: Тайван стана основен проблем за Тръмп и Си, част 2
Новините в развитие
Провали ли се наистина електромобилът?
Zeekr стъпва на българския пазар с първи официален дилър
Mercedes-AMG показа купе за 1 милион евро
Lamborghini показа специална версия на Revuelto
Дилъри на Toyota бият тревога за недостиг на масло
Полицията с допълнителни действия за охрана на Вечното дерби
Мирчев за инцидента: Нито някой ме е бил, нито аз съм бил някого
Море 2026 г.: Фрапе - 3€, комплект чадър и шезлонг достигат 23€
КЗК обвини 7 фирми в картел при доставка на болнична храна и на машини за добив и строителство
СДВР: Ивайло Мирчев е бил нападнат от агресивен шофьор