Германската търговска верига Lidl започва строителството на втори логистичен център в България.
Днес се състоя първата копка на складово-логистичната база, която ще се намира в с. Кабиле край Ямбол, съобщават от веригата. Тя ще бъде по-голяма от комплекса на компанията в с. Равно поле край София, който заработи през 2010 г.
Инвестицията в новото съоръжение с площ от 197 хил. кв. м и 121 товаро-разтоварни рамки е за почти 80 млн. лева. Веригата планира да развие и специална програма за подбор на кадри и обучение на персонал от региона, чрез която ще се разкрият около 120 нови работни места.
Lidl отбелязва своята пета годишнина на българския пазар с новия логистичен център. Откакто стъпи в страната, веригата откри 78 магазина в 41 града. Към момента за компанията работят около 1 800 души в цялата страна.
Инвестициите на компанията се изчисляват на над 1 млрд. лева, а платените данъци към държавата – на около 250 млн. лева, посочват още от веригата.


Община Варна: Водата от чешмата пред комплекс "Приморски" не е годна за пиене
Кръвният център във Варна търси дарители с кръвни групи 0- и A-
Хороскоп за 29 юни 2026
Дете пострада в катастрофа
Три коли се блъснаха на Аспаруховия мост във Варна
Изкуственият интелект вече променя политиката в САЩ на всяко ниво
Инвестициите в здравеопазване увеличават икономическата мощ на страните
Квантовите компютри вече са тук. Но какво всъщност представляват?
Войната с Иран върна търговията през пустините на Близкия изток
Неапол изпреварва Милано като икономически двигател на Италия
Ето едно уникално Ferrari, за което вероятно не сте чували
Кражбите на емблеми отново са на мода
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Путин проведе кризисна среща заради украинските атаки, засегнали доставките на горива
Витанов: Няма да режем доходи, пенсии и майчински въпреки тежкото наследство
Олег Невзоров: Продължаваме да изпълняваме всички поети наши задължения, работим по проектите ни
Роднини на 11-те жертви станали свидетели на катастрофата с малък самолет край Нанси
Терзиев: До 2000 нови места в детските градини и ясли догодина
преди 10 години Проблемът е, че няма кой да подкрепя или да лобира за родното производство. Не е изгодно за определени кръгове, които ги боли *** за малки и РОДЕН производител. То и всяка останала сфера е така, тъй че все тая.... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Да, за Лидъл преувеличих отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години до известна степен си прав, но едновременно не си прав. В кварталното ми магазинче има със сигурност повече български стоки точно пък от Лидл, в който единственото българско, което съм срещал, са някои пресни меса, 1-2 сирена и едно кисело мляко. Друго българско няма. В кауфланд/билла и т.н. поне слагат малко козметика, някой и друг препарат, някоя салфетка, кенефен папир, консерва. В лидл подобно нещо няма.Да не говорим, че в кварталното ми магазинче има и производители, за които не си чувал, а и зеленчуците им са родни, с изключение на банани и цитруси. Та точно лидл - не си заслужава. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Я влез в кварталното магазинче! До входа има един хладилник-шкаф с бутолките на Кока-кола, срещу тебе друг хладилник с един вид сирене и един вид колбас, и зад продавачката са само турски и гръцки бисквити, чипсове пак от там, шдъвки от незнач къде си, шоколади Несле, и цигари. Къде е българсата стока? Плодове и зеленчуци няма. На пазара, са пак от там - от където си ги изброил. В Лидъл има повече българска продукция с български марки от което и да е магазинче. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години така е, и ще прати на борсата за безработни повече народ отколкото ще внесе осигуровки. Твърдо против съм големите вериги в този им, в който са в Бг. Ако продават поне 50% родна продукция - да, окрупняването носи ниски цени, но сега с чесън от Китай, домати от Албания, ябълки от Полша, цвекло от Македония, салати от Гърция и т.н. - не, твърдо не. Не че някой ме пита. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Да кажем, че само този център ще внесе повече осигуровки в бюджета от всички квартални магазинчета в Ямбол. И в него ще има повече техника, отколкото всички цехове в Ямбол /с изключение на тези на Язаки/ отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Кои данъци са 250 мил. лв. ????Само да не броите внесеното ДДС от вас , бандити такива ...Колко корпоративен данък сте платили ?Едва ли е 250 мил. лв. , а за ДДС-то - вие сте само приносител , платец е всеки клиент отговор Сигнализирай за неуместен коментар