Социалната платформа Twitter Inc закупува индийския маркетингов старт-ъп ZipDial за сума в диапазона 30-40 млн. долара. Сделката ще позволи на американската микроблогинг услуга да се разшири във втория по големина мобилен пазар в света, съобщава Ройтерс.
Базираната в Бангалор ZipDial администрира мобилна платформа за бизнес и брандинг, която позволява на потребителите по-лесно да разглеждат различни типове съдържание през отделни интерфейси. Клиенти на старт-ъпа са големи компании като International Business Machines, Yum! KFC Brands и Gillette.
Услугата се базира върху местна традиция на общуването чрез т.нар. пропуснати повиквания. Даден човек звъни и затваря на свой приятел, като по този начин например му дава знак за пристигането на договорена дестинация, без да се налага да плаща цената на едно телефонно обаждане.
Такова "уникално поведение" стои зад ZipDial, посочиха от старт-ъпа след обявяването на сделката с Twitter.
За момента социалната платформа не разкрива какво я е подтикнало да прибегне до придобиването. Techcrunch съобщи, че сделката е на стойност между 30 и 40 млн. долара, позовавайки се на неидентифицирани източници
"Това придобиване значително увеличава нашата инвестиция в Индия – една от страните, в които виждаме голям растеж", отбелязаха от Twitter в изявление.
Придобиването е най-новото в Индия от световните технологични гиганти, които разграбват новоизлюпените компании, концентрирани в технологичния център на Бангалор в Южна Индия.
През миналата година Facebook Inc закупи Little Eye Labs – старт-ъп, който се занимава с анализ и мониторинг на данните от мобилни приложения. Yahoo! Inc пък придоби Bookpad, чиито услуги позволяват на разработчиците да редактират собствените си приложения.


Българската индустрия се разминава с европейския ръст: производството спада с 2,6% за година
ИПИ: Малко специалисти по здравни грижи работят в някои общини във Варненско
Затъмнението с българска следа: как МиГ-21 се превърна в летяща обсерватория
Нищожна част от всички украински бежанци в ЕС се намират в България
Ето какво ще е времето утре
Уорш има по-сериозни проблеми от трудното начало във Фед
Все повече страни забраняват социалните мрежи за деца - но има ли ефект?
SpaceX премина първата забрана за продажба на акции с рали от $500 млрд.
Найджъл Фараж очаква лесна победа, но умората от него расте
Meta премахна 750 000 профила на лица под 16 години в Австралия
Mercedes-Maybach S680, направен за ЛеБрон Джеймс, се продава
Изпреварил времето си: Пророческото семейно комби на Ford
Защо шофьори на BMW не дават мигач
Роботите на Hyundai правят чудеса при паркиране
Защо производителите крият дръжките на задните врати
45-годишния модел Алесандра Амброзио се сгоди
Дара поздрави Бургас за домакинството на "Евровизия" (ВИДЕО)
Левски пусна билетите за плейофа в Шампионската лига срещу АЕК
За първи път у нас: лекари трансплантираха едновременно черен дроб и бъбрек
Риана се завърна в Барбадос с децата си