Американската платформа за кратки съобщения Twitter Inc. възнамерява да маркира някои дезинформации, свързани с Covid-19, които смята за объркващи или подвеждащи. Това увеличава вероятността повече туитове да бъдат маркирани или свалени.
По-рано Twitter обяви, че ще премахне информации за коронавируса, представляващи пряка заплаха за безопасността на потребителите. Новото маркиране ще се прилага за туитове, които са „по-малко тежки“, но "където хората все още могат да бъдат объркани или подведени", заяви компанията в публикация в блога си.
На туитовете може да бъде прикачен етикет, който гласи, че „част или цялото съдържание, споделено в този туит, противоречи на указанията на експертите по обществено здраве за Covid-19“. Потребителите ще имат възможност да кликнат за повече информация.
Twitter, подобно на Facebook Inc., се опитва да ограничи разпространението на неверни данни и подвеждащи материали за вируса. И двете компании разчитат на органите на общественото здравеопазване, за да определят кога съдържанието може да бъде подвеждащо.


Над 50 000 бебета са се родили у нас през 2025 г.
Асен Личев: Европа пресъхва, а чиновниците още пишат доклади
България е на опашката в ЕС по брой коли, но начело на класацията по най-стари автомобили
Близо 900 000 са младежите в България, една трета от тях работят
Изкуственият интелект тласка енергийния сектор към нова вълна от сделки
Хедър Конли: Тръмп няма много варианти в Иран - Част 1
Хедър Конли: Тръмп няма много варианти в Иран - Част 3
Хедър Конли: Тръмп няма много варианти в Иран - Част 2
Уенди Шърман: Иран може да контролира Ормузкия проток завинаги
Cybertruck стана количка с дистанционно в безумен проект
Проблем блокира шофьори и пътници в хибриди на Lexus и Toyota
Jaguar показа интериора на електрическия Type 01
Nissan създаде оръжие срещу аквапланинга
BMW вече рециклира над 50% от старите автомобили
Лицензът за дружествата на "Лукойл" у нас е удължен до 29 октомври
22-годишна жена загина при катастрофа на Околовръстния път в София
"Справедливата цена" се връща на дневен ред, но кой ще пази потребителите?