Норвежката телекомуникационна компания Telenor е започнала преговори с американски фонд за продажбата на своя бизнес в България, Черна Гора и Сърбия, пише “Капитал”, позовавайки се на специализираното издание Mergermarket и на свой анонимен източник.
Mergermarket пък се позовава на трима неофициални източници.
Според източника на вестника още през декември кандидат купувачът е бил избран за екслузивен, а стойността на сделката е 2 млрд. евро.
При запитване българската компания е заявила въпросите да бъдат насочени към централата в Норвегия, но от нея са обявили, че не коментират слухове.


Община Варна: Водата от чешмата пред комплекс "Приморски" не е годна за пиене
Кръвният център във Варна търси дарители с кръвни групи 0- и A-
Хороскоп за 29 юни 2026
Дете пострада в катастрофа
Три коли се блъснаха на Аспаруховия мост във Варна
Изкуственият интелект вече променя политиката в САЩ на всяко ниво
Инвестициите в здравеопазване увеличават икономическата мощ на страните
Квантовите компютри вече са тук. Но какво всъщност представляват?
Войната с Иран върна търговията през пустините на Близкия изток
Неапол изпреварва Милано като икономически двигател на Италия
Ето едно уникално Ferrari, за което вероятно не сте чували
Кражбите на емблеми отново са на мода
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Путин проведе кризисна среща заради украинските атаки, засегнали доставките на горива
Витанов: Няма да режем доходи, пенсии и майчински въпреки тежкото наследство
Олег Невзоров: Продължаваме да изпълняваме всички поети наши задължения, работим по проектите ни
Роднини на 11-те жертви станали свидетели на катастрофата с малък самолет край Нанси
Терзиев: До 2000 нови места в детските градини и ясли догодина
преди 8 години Коментирате като потребители. Идеята на теленор е такава - идват, развиват и заминават. В европа ще им остане самоо бизнеса в Дания, Швеция и Норвегия. Предпочитат да инвестират и развиват в Азия и с опити в Африка. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години Цептер, те име може и да са наложили, ама мозък не показаха. Пък и няма, сещаш се, значение цветът на котката, ако НЕ лови мишки, нали? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години Докато Здравият Разум отсъства, все тая, как ще "ребрандират". До момента, считано от 09.10.2009-та, когато им разнасях до ска.паните централи едни милиарди, дори ако свием консервативно сумата средно 2 /ДВА/ пъти, са изгубили поне 8х0,5=4 млрд левчета, или цялата сума, за която иде реч, като пропуснати ползи. Ама не можеш да налееш в глав с обем 250 мл. концепция с обем 2 литра, както се оказа. Тъжно но, факт. На "Печелившите мобилатори" - "Честито". Като премахнем политкоректността, това звучи като "Тъпотията в бизнеса се заплаща." - Естествено, по-умен няма да ги купи за /чак такива/ пари. Който ги купи, се подписва, че сам е ...абе, не точно умен. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години Да му мисли мениджмънта! Толкова се натискаха на норвежците, а сега ще трябва отново да си мият зъбите :) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години Името е стане TeleZor :) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години А името? Какво ще стане с името Теленор, което тъй тъй доста трудно го наложилха. отговор Сигнализирай за неуместен коментар