Предложеният вариант на многогодишната финансова рамка на Европейския съюз (ЕС) прави различен и смел прочит на това как ще изглежда Общността оттук нататък. Предвижда се най-сериозната трансформация за последните 20 години. Това каза Борислав Мавров от Фондация "Европейски институт" в предаването "Бизнес старт" на Bloomberg TV Bulgaria с водещ Христо Николов.
Припомняме, че Европейската комисия (ЕК) представи на 2 май предложението си за следващата многогодишна финансова рамка на общността за периода 2021 - 2027 година.
Комисията предлага да бъдат намалени средствата за кохезионната политика със 7%, за селскостопанската политика - с 5% и по директните плащания - с 4%. В рамката има и нов механизъм - отчитане на върховенството на закона при разпределянето на средствата.
Политиците визионери са крайно необходими в днешно време, когато Европа сякаш не се чувства добре. Виждат се колебания по нейния път, коментира Мавров. „Иска ми се да вярвам, че от тук нататък ЕС ще се развива като общност, а не като институции“, допълни той.


Корабът „Храбри" е на тестови ходови изпитания във Варненския залив и Черно море
Обявиха конкурс за директор на общинското предприятие ТАСРУД във Варна
Спецов: Няма риск от недостиг на нефт за България“
Без синя зона на 17 май заради Маратон-Варна
Заради авария кв. "Левски" във Варна е без вода от сутринта
Китайците посрещнаха Тръмп с AI колажи и надежда за сътрудничество
Кризата в Ормузкия проток може да върне китайския внос на американски LNG
Петролът стабилен при срещата между Тръмп и Си и напрежението с Иран
София става столица на науките за дълголетие през октомври
Си Дзинпин изтъкна Тайван като основен въпрос на срещата с Тръмп
Вижте кой ще внася автомобилите на Ebro в България
Китайци искат да правят електромобили с Maserati
Трик с пластилин почиства боята перфектно
Volkswagen отново отложи електрическия Golf
Новият коз на Mazda: Самозареждащи се хибриди
Балетното събитие на сезона: "Лебедово езеро" с Анна Циганкова, Гиорги Поцхишвили и Михаела Филева в НДК
ИПБ алармира за саботаж за милиони в МРРБ: Изчезнаха заданията за ремонти на пътищата
Слави Трифонов окончателно загуби делото срещу Кирил Петков за 50 000 лв.
Прекратиха пълномощията на трима депутати от "Прогресивна България"
Добри са условията за туризъм в планините