Приемането на биткойн създава правни и други макроикономически предизвикателства пред Ел Салвадор. Консултацията, която е насочена към бизнесите с краен срок 6-ти септември, не дава възможност да се състави ясен план и рамка за това как ще се реализира процесът с приемането на криптовалутата. Това коментира пред Bloomberg TV Bulgaria Петко Карамочев, основател и директор на "Индустрия технолоджи".
След по-малко от две седмици Ел Салвадор ще стане първата държава, приела биткойн като официално платежно средство. Правителството на латиноамериканската държава планира да похарчи за целта до 75 милиона долара, като раздаде по 30 долара на човек, който от своя страна трябва да регистрира електронен портфейл, наречен чиво. Тази система ще позволи на около 2,5 милиона души да купуват стоки или да плащат за услуги в щатски долари или в биткойн – двете официални валути на Ел Салвадор след 7 септември.
От думите на госта стана ясно, че в Ел Салвадор биткойнът не се приема като платежно средство, а става задължително такова. Централната банка казва на отделните бизнеси, че трябва да имат устройство, което приема и биткойн.
"Важно е да се отбележи, че това ще бъде дериват на биткойн", уточни гостът.
Целия разговор вижте във видео материала на сайта на Bloomberg TV Bulgaria.


Демерджиев: Има достатъчно доказателства за повдигане на редица обвинения по случая „Баба Алино“
Утре е обявен код за опасно горещо време в цяла България
Утре и на 4 юли предстои придвижване на военна техника по републиканските пътища
От 1 август допълнителни лаборатории ще изследват пробите на шофьорите за наркотици
18-годишен шофьор загина в катастрофа
Изкуственият интелект може да оскъпи живота ти, без да разбереш защо
Европа има 6 млрд. причини за нов налог върху купувачите в интернет
Без дипломация, моля, ние сме американци
Европейските оръжейни компании са пред нов фронт от проблеми
AI супербалонът е готов да се спука, предупреждават хедж фондове в Китай
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Mercedes поиска от служителите си повече работа за... без пари
Toyota Classic - най-рядката кола на марката с дизайн от 30-те
Арестуваха войника, заплашил Путин с преврат
И Бонев разкритикува бюджета: Вероятн оставени много капани, които в момента щракват
Най-накрая: Демерджиев обяви, че ще има нови лаборатории за изследване на кръвни проби
Нинова за Радев: Обеща да не вдига данъците, а ги вдигна - хората ще обеднеят
Месечна прогноза: Очаква ни парещ юли, температурите стигат 40°С
преди 4 години хахахаха, оффф олимпиецо.... от колко отдавна го имаш? Как брутално започна да лъжеш ... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години S 3 komentara,s po 3 izrechenia raziasnihme situaciata na vodeshtia na bloomberg :)... investor-e ne kanete gosti neveji po tema bitcoin!!!...dostatachno e nevejestvoto na masata ot horata komentirashti temite svarzani s bitcoin... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години Така е :) Аз отдавна имам LnD node. Тоест съм нещо като банка и вземам минимално сатошита когато през мен преминава трансфер :)През LND плащането става за секунда и таксата е по малка от тази на виза и мастъркард. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години I drugo mnogo vajno utochnenie...nikakav bitcoin derivativ niama da se polzva,a lightning network tehnologia...tova e layer 2 na blockchaina na bitcoin...nito se sazdavat novi bitcoini,nito se pravi hypothecation ili rehypothecation na bitcoin...tova e tehnologia koiato ot godini e raboteshta i se razviva(sashto kakto i samia bitcoin) i pozvoliava tranzakciite da se verificirat vednaga i s pochti nulevi taksi... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години Първо използването на Биткойн НЕ Е задължително.Второ има опция плащане прието в Биткойн веднага да се обърне в долари.Трето госта да не се притеснява как ще се справят...Няма с какво да се справят биткойн ще се използва от тези който разбират и искат да го използват няма да е наложено на никого насила да се занимава с Биткойн ако той не пожелае!Тоест за тези който не разбират и искат Биткойн няма да се промени абсолютно нищо!ЗА останалите приемането на криптовалутата ще донесе много повече плюсове отколкото минуси!Buy and Hold BITCOIN! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години Izkliuchitelno nekompetenten po temata gost!!! отговор Сигнализирай за неуместен коментар