Държавата не се справя със събирането на осигурителните вноски, каза в ефира на телевизия Bulgaria On Air изпълнителният председател на Българската стопанска камара Божидар Данев.
Основният проблем на осигурителната система у нас и в частност на пенсионната е, че тя трябва да бъде изчистена от социални плащания. Таванът на пенсиите категорично трябва да падне, а държавата да подобри събирането на вноските, призова Данев.
"Сивата икономика в България е нараснала с 5% между 2009 и 2012 г., в резултат на което държавата е загубила 12,5 млрд. лева през последните 4 години. Причината за това не е икономическата криза, а грешната данъчно-осигурителна политика на държавата и немощта на институциите да си свършат работата", каза той.
Относно дебата за пенсионната възраст Данев заяви, че той е на дневен ред в цяла Европа, не само в България. Възрастта трябва постепенно да се увеличава, като наред с това да бъде съпътствана със съобразени компенсации, смята той.
Коментарът на Божидар Данев можете да видите след 11:16 м. на видеото на телевизия Bulgaria On Air!


40-годишен баща на две деца загина в катастрофа край Баня
През летния туристически сезон служители на Жандармерията - с наряди на летището във Варна
Флора „Варна“ 2026 превръща центъра на града в цветна градина
Кардиолог от Варна влиза в парламента на мястото на новия областен управител
34-годишен открадна кутия с дарения от магазин в центъра на Варна
Amazon внедрява Alexa и AI в лентата за търсене при пазаруване
Политическата криза във Великобритания тревожи купувачите на облигации
Си към Тръмп: Имаме повече общи интереси, отколкото различия
Тръмп към Си: Имаме фантастични отношения
Защо ЕЦБ вероятно няма да повиши лихвите през юни
Революция в прегледите - ЕС взима мерки срещу старите автомобили
Chery се връща към това, от което VW се отказа
Всяка десета кола e манипулирана – внимавайте с тези модели
Вижте кой ще внася автомобилите на Ebro в България
Китайци искат да правят електромобили с Maserati
Синьо-зелен диамант беше продаден за над 17 млн. долара на търг
Кризата е направила институциите слаби, очакванията към Радев са големи
Мел Гибсън пак с младо гадже - 44-годишна моделка
Заради високи цени: Глобиха гръцка компания с 1,7 млн. евро
Спецакция срещу имотните измами: Задържани са знакови лица, сред тях - Джеймса
преди 12 години Аз съм за!Откога го приказвам това.... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 12 години Реформа на реформата, след реформа и после пак реформа. Колкото и да се реформира едно ***, то си остава ***. Що не я ликвидират тази пирамида наречена за благозвучие социална система и да си живеем спокойно? отговор Сигнализирай за неуместен коментар