Много се говори за т.нар. реиндустриализация, но е крайно време да се зададе въпросът за това кой направи деиндустриализацията, заяви в ефира на Bulgaria On Air Димитър Манолов, вицепрезидент на КТ „Подкрепа” и председател на Надзорния съвет на НОИ.
В тази връзка той допълни, че е крайно време да се попита кой и как разпродава собствеността на фалирали предприятия, кой и как е направил закона така, че работниците да бъдат на такова място в списъка при вземанията, че да не бъдат удовлетворени - след банките и другите кредитори.
Икономистът коментира и предложението на синдикатите за увеличаване на осигуровките. Той заяви, че в резултат на намалението на ставката през последните години НОИ е бил лишен от една трета от приходите си.
„Никоя система не може да издържи, ако бъде лишена от такъв дял от приходите си”, коментира Манолов. Той не се съгласи с тезата на бизнеса, че при вдигане на осигуровките ще се увеличи сивият сектор, като посочи че това е традиционен аргумент на работодателите.
Вижте още във видео материала!


Кръвният център във Варна търси дарители с кръвни групи 0- и A-
Хороскоп за 29 юни 2026
Дете пострада в катастрофа
Три коли се блъснаха на Аспаруховия мост във Варна
Бленджини: Не е възможно да играеш два мача за 18 часа
Изкуственият интелект вече променя политиката в САЩ на всяко ниво
Инвестициите в здравеопазване увеличават икономическата мощ на страните
Квантовите компютри вече са тук. Но какво всъщност представляват?
Войната с Иран върна търговията през пустините на Близкия изток
Неапол изпреварва Милано като икономически двигател на Италия
Ето едно уникално Ferrari, за което вероятно не сте чували
Кражбите на емблеми отново са на мода
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Путин призна: Преминаваме през труден период, обеща да се справи с предизвикателствата
Рекордна температура от над 36 градуса измериха в Русе
След земетресението във Венецуела: 33 души са спасени живи, хиляди все още са в неизвестност
Гълъб Донев: Спряна е обществена поръчка за 490 млн. евро за мантинели
Николов: В район „Приморски” установихме нещо доста по-притеснително
преди 12 години НОИ бил лишен от една трета от СОБСТВЕНИТЕ си приходи. Аве Манолов, какво значи СОБСТВЕНИ ве - да не би да ги копат от морето ве?! Това са пари взети от работещите ве! Пари, с които са можели да раждат и издържат деца ВЕ! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 12 години Манолооооов, *** късогледа, мачкането на тези по средата става с дейното участие на синдикатите - точно те са основните, които постоянно натискат за увеличаване на осигурителното бреме и от там за намаляване на реално разполагаемия доход от работещите. Тези, които между другото трябва да раждат и деца. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 12 години реиндустриализацията е директива на ЕС и се отрича от хора, които не четат, не знаят от мързел злоба и омраза и да лъжат, че държавата ще купува у реставрира стари предприятияПравителството каза:Реиндустриализацията ще протече с подкрепа на частните инвестиции, а не с разпределение на държавни средства, категоричен е премиерът отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 12 години окуражаване и подкрепа на реиндустриализацията е директива на ЕС и се отрича от хора, които не четат, не знаят от мързел злоба и омраза отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 12 години Че то се знае от всички! Тези които днес се канят да реиндустриализират! Нарязаха за скраб индустрията, продадоха я на вторични суровини, купиха и построиха хотели а заварчици стругари , инженери направиха чистачи, камериери и сервитьори. Сега с парите на чистачите и прочие ниско-платена ръка искат да реиндустриализират. Така де , гащниците да си платят за правото да бъдат обяздвани! :D ...Трудничко ще им е с тази реиндустриализация. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 12 години МИтко МАнолов, и той голям специалист се извъди. Работниците са на 4-то място в списъка на кредиторите, веднага след обезпечените вземания, какво повече да се направи. МИтко, пак добре че ви пускат на тристранката да се срещате с правителството. отговор Сигнализирай за неуместен коментар