Внимание, инвеститори в суровини – добре дошли в 2008 г.!
Разпродажбите вкараха редица суровини в мечи пазари – такива, в каквито бяха месеца след фалита на Lehman Brothers Holdings Inc., който преди 7 години разпали най-страшната финансова криза след Голямата депресия, пише Bloomberg.
18 от 22-та компонента на индекса Bloomberg Commodity, който следи представянето на най-популярните суровини, поевтиняха с поне 20% от последните си върхове, с което изпълняват дефиницията за мечи пазар. Цифрата е същата, като тази през октомври 2008 г., когато задълбочаващият се финансов колапс доведе до припадък глобалните пазари.


Всички зони за къпане във Варненска област са с отлично качество
Дете и баща му пострадаха при падане от атракционна люлка
Варна отбеляза 100-годишнината на Международния музикален фестивал „Варненско лято“
Условията за туризъм в планините са добри
Един варненски район остава без вода днес
Европейските оръжейни компании са пред нов фронт от проблеми
AI супербалонът е готов да се спука, предупреждават хедж фондове в Китай
Стармър напуска „Даунинг стрийт“ без ясна политическа идентичност
Ford наема отново инженери, тъй като AI не се справя с качеството
Историята се повтаря в Америка, част 4
Mercedes поиска от служителите си повече работа за... без пари
Toyota Classic - най-рядката кола на марката с дизайн от 30-те
Тръмп на война с петролните гиганти
Fiat 500 Coupe Zagato: Уникатът, който изпревари времето си
Божанов: Управляващите си играят с огъня
Редом до Левски: Магнити с лика на Тодор Живков се продават за 1 евро във Враца
Гуцанов: Това, което става във Варна, е върхът на айсберга
Фризьори съветват как да запазим цвета на косата си след боядисване
преди 10 години Просто китайския балон започва да се пука, консумацията не може да расте когато фабриката предлага същите *** от които всички вече са си купили.Затова пада и потреблението на суровини. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Просто китайския балон започва да се пука, консумацията не може да расте когато фабриката предлага същите *** от които всички вече са си купили.Затова пада и потреблението на суровини. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години /системата ми пооткрадна от поста това-онова/Та, казвам, стратегията "БИЙ, ЗА ДА ТЕ УВАЖАВАТ" може вече да остарява но, още хваща декиш. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Цената на долара не е поради по-висока ефективност или по-ниски разходи, а поради умишлено въздържане от печалба, само и само някой друг да се срине. не разбирам ОРЕС на какво разчита: Хамерика, понеже сама си печата хартийките, може много дълго да субсидира своите. Че после се сринали-чудо голямо, там има "свободен пазар", все някой ще ги глътне/изплюе/повърне но, дотогава, същата тази хАмерика ще е напомпала в пазарите още количества зелено и с измислен щит /ще опита да/ се защити от загуба на статус доминираща валута в света.А и този свят, май наистина трябва да бъде шамарен от време на време, щом така отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Незнам дали ще се съгласите с мен, но според мен цената на златото вече е калкулирана в предвид увеличнието на лихвите от ФЕД, както и слабото търсене на фючърси, което би означавало, че с колкото и когато и да вдигнат лихвите едва ли ще има някакъв значителен срив в цената му.Това което би станало е $ и Евро да с в патова ситуация (паритет) и в такъв случай едва ли ще видим цената на златото кой знае колко по-ниска от 2000лв./1000 евро/1000$ на унция.Сега остана да се запитате "ами после?" отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години остава само някой да каже на Лукойл, че петрол Бренд отдавна е под 50 долара за барел.. щот явно за тях цена от 66 долара и от 49 долара е едно и също нещо.. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Не гръмна ли поредния ШИСТОВ балон, пред който СТРОИТЕЛНИЯ от 2008 ще е бледа сянка. В момента цената на петрола е под $ 50 за барел.Как оцеляват ШИСТОВАЦИТЕ при тези цени и какво се случва с облигациите акумолирари трильони долари?ИЛИ СА НА РЪБА , ИЛИ ВЕЧЕ СА ГРЪМНАЛИ.Ако е второто то ще е тотален срив на цялата СЕКЮРИТИЗИРАНА световна финансова система в която принципите на ПАЗАРА , са заменени със субективните оценки на РЕЙТИНГОВИ АГЕНЦИИ!ДОБРЕ ДОШЛИ В АДА ГОСПОДА ИНВЕСТИТОРИ. Чашитесъс студена вода са приготвени! Да ви е сладко. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Свилене на снимката златото американско ли е ме интересува там дет си лепнал?, че на самата статия не се появява тая снимка, пусния тука и тая да видим кой е попаднал в "капана на златото" пак ........ :))) отговор Сигнализирай за неуместен коментар