Седем петролни компании са подали жалба за нелоялна конкуренция срещу фирмата на Веселин Марешки „Трейднет Варна“, става ясно от съобщение на Комисията за защита на конкуренцията. Под искането са се подписали "Лукойл България“, "ЕКО България", "НИС Петрол", "Петрол“, „Синергон Петролеум“, „Ромпетрол България“ и "OMV България“.
От краткото съобщение на регулатора става ясно, че е образувано производство по подадената жалба без да бъдат налагани временни мерки по искането на компаниите.
Седемте компании са членове на Българската петролна и газова асоциация (БПГА). Част от тях бяха разследвани от КЗК по подозрения за картел на пазара на горива. В началото на годината Комисията прекрати делото с решение петролните компании да не споделят информация помежду си.
За готвения сигнал срещу “Трейднет Варна“ анонсира председателят на БПГА Валентин Златев още през ноември. Той беше разпитан пред Софийската градска прокуратура след жалба от Веселин Марешки заради коментарите му за политически чадър над дейността на варненския бизнесмен.
От БПГА смятат, че варненската компания е „подбивала пазара на горива“, каза още Веселин Златев, цитиран от „Нова телевизия“. „Звездата на Веселин Марешки изгрява много странно през 2011 – 2012 г. при финансовия министър Дянков“, каза ръководителят на „Лукойл България“.
Според него и днес има политически чадър над Марешки, тъй като няма завършена нито една данъчна проверка и ревизия на дейността му.
„Няма нито политически, нито прокурорски чадър, а има политическа бухалка, която е надвиснала над главата ми“, отговори депутатът Веселин Марешки.


Спипаха двама гастрольори, тарашили жилища и автомобили във Варна
Трима мъже от Попово са загиналите при зверската катастрофа край Търговище
Няма опасност за околната среда заради авариралият танкер край Ахтопол
Никола Цолов спечели първия си подиум във Формула 2
Меси донесе победата на Локо (Сф) над Ботев (Пд) в драматичен мач с пет гола
ChatGPT спечели правото си да се саморегулира. Това може да се развие зле
Германия ускорява мерките срещу дронове - зачестяват инцидентите на летищата
Биткойн опциите показват, че трейдърите се подготвят за крипто зима
Факторингът е трамплин за малкия бизнес при въвеждането на еврото
SpaceX ще предложи акции на вътрешни лица при рекордна оценка
Какви са основните проблеми на 1.2 TSI на Volkswagen
Топ 10 на най-устойчивите на ръжда коли на старо
Кога са изобретени електрическите прозорци
Новото AUDI E7X изобщо не прилича на... Audi
Мercedes реши близкото бъдеще на G-Class
Спират камионите през „Капитан Петко войвода–Орменио“
Защо туристи посещават места на зверства?
Община Царево задейства системата BG Alert
Идеи за коледни подаръци под 50 лева
Зеленски: Русия падна ниско, атакува цивилни обекти в деня на Свети Николай
преди 7 години Вместо доказаните участници в картела да бъдат наказани (или поне да се срамуват) те подават жалби за нелоялна конкуренция !!! Браво - Така се работи тук. Монопола(картела) няма как да бъде преодолян и вероятно ще смаже всички малки риби изпречили се на пътя му. отговор Сигнализирай за неуместен коментар